mp3/mp4 çalar - ses kayıt

öncelik ses kaydında olmak üzere bir cihaz arıyorum.
---
şartname şöyle:

* fiyat 150 liradan fazla olmazsa sevinirim. en fazla 200'e çıkabilirim.
* radyo olmalı. radyodan ses kaydı şart değil.
* görüntü oynatırsa iyi olur. ama madem vidyo oynatacak, çözünürlük iyi olmalı ve ayrıca altyazılı film izleme seçeneği de olabilir (divx, avi...)
* kullanımı rahat olmalı. misal, sony'nin kendi programı olmadan ses dosyaları taşınmıyor (taşınıyor da çalınmıyor; neyse, anladın sen.) filmi, şarkıyı türküyü alete atıp hemen dinleyebilmeliyim.
* pil süresi, hafıza, hafiflikte azami; fiyatta asgari..

---
şöyle seçenekler var:

www.hepsiburada.com

(sonuncuda görüntü oynatma yok. halbuki fiyatı philips'inki kadar var. neyse..)

---
1. bunlardan hangisi olabilir?

2. "kullandığınız" ve tavsiye edebileceğiniz herhangi bir cihaz da olabilir.

3. "boot error" diyen bir sony mp3 çaları sony yetkili servisi yapamazsa kim yapar?
---
peşin peşin teşekkür.

kesinlikle iriver.
sony ve philips rakip bile olamaz bu markaya.olmazsa creative zen stone plusı tavsiye edebilirim.

  • p a t r i o t  (22.04.10 20:30:38)