[]

Araç çakmağı bağlanmamış kablo

Cümleten iyi akşamlar. Az önce kardeşim çakmağı sıkıştırmış. Çekmeyle çıkmayınca bende tamamen parçayı söktüm. Resimde görüldüğü üzere çakmaklığa bağlanmamış bir soket var. Ne işe yaradığını ve niye bağlanmadığını bilen var mı acaba? Çakmaklık çalışıyor bu arada.
Araç 2005 Toyota Corolla Altis. 
www.toyotanation.com
google a sordum, ilk sayfada bu çıktı.

opsiyon olarak gelen çakmak ışığı soketi. lamba yoksa soketin de bağlanması gereksiz olduğundan sökülmüş durumda geliyor.
  • sttc  (19.01.20 22:47:15) 
çakmağın aydınlatması ?


  • lostys  (20.01.20 08:59:00) 
Çakmak aydınlatması diyecektim ki cevaplanmış.

Ya hu 80'li yılalrda satılan tofaşlarda bile vardı bu ışık, toyoto da yok muymuş?
  • John Bloor  (20.01.20 16:59:28) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.