[]

savunma sanayi

savunma sanayisindeki en gözde firmalarından birinde çalışan arkadaşıma sorduğumda çok şikayetçi gibi konuşuyor başka yere geçicem falan diyor.Benim çok eskiden beri hedefim hep bu üst seviye savunma sanayi firmalarıydı ( hiç giremedim ama).Savunma sanayide çalışan varsa eğer yazabilir mi böyle bir durum var mı yani gerçekten dışarıdan göründükleri kadar harika değiller mi? yoksa benim arkadaşın şımarıklığı mı
 
harikadan kastiniz ne? beklentilerinizle alakali. ama simariklik diyemem


  • ghilleinthemist  (19.01.20 21:45:38) 
Hangi firma mesala?
Yaklaşık 8 yıldır savunma sanayindeyim memnunum genel itibariyle. İrili ufaklı bir çok firmada ve projede görev aldım elbette sıkıntılı durumlar olabiliyor ama kalburüstü bir iş tatmin ediyor.

  • hayir bu koyden olsam nolcak  (19.01.20 21:48:13) 
Savunma sanayii en süperi bile olsa imkanları fena olmayan bir zıplama taşıdır.

Mühendis olarak konuşuyorum, çok daha iyi imkanlar sunan o kadar yer var ki, hiç değmez yani. Arkadaşlarla konuşuyorum, benim maaşımın yarısını alan adam ücretsiz ekstra mesai yapıyor.

Ben kaçta girdiysem yemek + 8 saat sonra dakikası dakikasına çıkmış oluyorum.
  • aguen  (19.01.20 22:18:41) 
bölüme ve şefe göre değişebiliyor.

kaynak: 1 arkadaşım.
  • lata  (19.01.20 22:19:19) 
meslege gore biraz degisiyor. ornegin makine muhendisleri icin birkac ihtimal var oralara gecisler olabiliyor.
disaridan goruldugu gibi degil ve icinde oldugunda bir sure sonra ister istemez kotu yanlarini goruyorsun. yurt disina giden cok fazla insan var.

  • sparkle kiddle  (19.01.20 22:52:01) 
savunma sanayi yerli diğer firmalardan iyidir.

yabancı menseili high tech firmalarınin çoğu da savunma sanayiden iyidir.

Iyi derken her şeyi kast ediyorum, maaş imkanlar ortam.
  • cedex  (20.01.20 08:57:49) 
öncelikle arkadaşlarının beklentisi nedir bilmiyorum ama son zamanlarda üst düzey savunma sanayi firmaları iyi maaş sunuyor. Çünkü tecrübeli bir çok mühendislerini yurt dışına kaptırmış durumdalar. Bunun dışında bazı vakıf şirketlerinde son zamanlarda belirli topluluklara ait guruplaşmalar olduğunu ne yazık ki duyuyorum. Bunun dışında ülkede ARGE personeli olarak çalışılabilecek yabancı kökenli büyük teknoloji firmaları hariç en ideal kurumlar olduğunu düşünüyorum.


  • kraldan cok kralci  (20.01.20 09:12:49) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.