Boğularak öldürülen birini kesince kanı akmıyor mu?

arapların öldürdüğü gazetecinin ilk önce boğulduğu sonrasında uzuvlarının kesilerek parçalandığını söyledi bir taksici bunun tıbbi bir gerçekliği var mı? yani boğulan birisini kesince kanı akmıyor mu? bana mantık dışı geldi ama sarı öfkeye bişey demedim.

Adamı önce öldürmüşler sonra rahat rahat kesip biçmişler işte, işleri kolaylaşsın diye boğmuşlar, kan akmaması falan mümkün olabilir mi. Ha önce silahla falan da öldürebilirlerdi ama o da bi ton gürültü patırtı birileri duyar eder.

  • angelus  (18.01.20 18:22:13)
(bkz: livor mortis)

  • paranoyak kedi  (18.01.20 18:22:46)
Mantıken kalbi durduğu için vücuduna kan pompalanmayacak. kan illa ki akar ama fışkırmaz. çünkü kanda artık basınç yok.

  • himmet dayi  (18.01.20 18:49:13)
kan pıhtılaşabilir sanki damarlarda. akması durduğunda pıhtılaşır diye düşünüyorum. sonra akmaz.

  • Tears of Devil  (18.01.20 18:56:30)
ben kanın pıhtılaşması için ilaç vermişler gibi bişey okumuştum.ya ekşide ya da haber sitelerinde ama hatırlamıyorum

  • durgunfoton  (18.01.20 19:32:03)
Önce öldürüp sonra parçaladılarsa kan dolaşımı durmuş olacağı için etrafın kanlanması normale göre daha az olur.

  • silah taciri  (18.01.20 23:18:37)