Trafik cezası yemişim sebebi icerde. İtiraz edilip sonuç alınır mı?

Avrasya tüneli girişinde görevli trafik zabıtasinin uyarı ve işaretlerine uymamak sebepli 290 lira ceza yazmışlar.

Hatırladığım ise adamın eliyle yavaş demesi lakin uygulama için saga çek isareti yapmadı. Girişinde 70 sınırı var ben 80 civarı hızla yaklasmistim uygulama noktasına. Durdurmayinca ben de hızımi azaltmadim.

Ceza yazmis. İtiraz etsem kaniti yoktur eminim kabuk gorur mu?

Su zamanda 290 lira ceza ödemek çok koyuyor. O kadar hız sınırlarına dikkat ederim böyle ceza yemek de ne bileyim :(

Hocam polisler, yavaşla ve dur anlamında o hareketi yapıyor diye algılıyorum ve duruyorum ben.

Ceza iptal olmaz bence.
  • Fusha  (18.01.20 11:57:08)
o size gec degil, yavasla ve dur demek istemistir ama sizde biraz hizliymissiniz zaten ve durmamissiniz, bir sey cikmaz buyuk ihtimal; bosa ugrasirsiniz

  • sweetoffice  (18.01.20 12:10:41)
kanıtı yoktur derken? bildiğim kadarıyla içi dışı kameralarla dolu o tünelin.

  • sutlu nescafe  (18.01.20 12:33:33)
Tünelde değil öncesinde.

  • lion de la Turquie  (18.01.20 14:02:16)
600 tl altına iptal vermiyorlar ödemek zorundasın.

  • mikahakkinen  (18.01.20 14:59:52)
Cezanın iptal olmaması yüksek ihtimal.

  • Erva  (18.01.20 19:21:09)