[]

''foil'' ne demek

foil of xxx.
böyle bir kalıp mı var, link bir kitaba çıkıyor. 
bir sürü farklı anlamı var foilin fakat burda tezatlık anlamında kullanılmış sanırım. edebiyatta foil diye bi terim var, birbirine tezat iki karakter varsa örneğin buna foil deniyor. burda da komünizm ve faşizmin tezatlığından bahsetmiş olabilir.


  • diyarbakir karpuzu  (18.01.20 04:11:29) 
foilin verb olarak anlamı önlemek, engellemektir. Onun noun hali işte. İki dünya savaşı arası artan faşizmi, komünizmin önlenmesi için yapılanlardan bağımsız açıklayamayız diyor aşağı yukarı. Hani komünizm diyor ya hepimiz kardeşiz, hepimiz aynımız, tüm halklar birleşelim falan Alman İtalyan Middle class ise komümizmi en başından varoluşundsan beri tehdit olarak görüyordu, o yüzden komünizmi engellemeye çalıştılar. Nereye hepimiz aynıyız lan benim milletim en uludur falan dedi kodamanlar bunu pohpohladı, O yüzden biraz faşizme kayma oldu bu ülkelerde iki dünya savaşı arasındaki dönemde diyor. Biliyorsunuz muhtemelen de yazayım middle class tuzu kuru, geçimle derdi olmayan, entelektüel, sanat manatla ilgilen üst sınıf anlamındadır İngilizcede. İşçi sınıfı working class, üst sınıf middle classtır.


  • neverletyougodown  (18.01.20 13:44:02) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.