[]

voltajdan dolayı çalışmayan yazıcı

1 hafta once santiyeye yazici aldim. dun gece elektrikte sikinti oldu oanolarda sigortalarda vs. simdi yazicinin isigi bile yanmiyor. yaktik aluminyim.
bu garantiye giriyor mu? koruyucusu yok mu?
modeli de brother dcp t310


 
içindeki koruma sigortası varsa o yanmıştır. korumasız cihaz yok bu devirde diye biliyorum ama.. garantiye girmez eğer böyle oldu derseniz.


  • ozdek  (17.01.20 16:07:47) 
Yazıcıya yüksek voltaj ulaşmaz, bozulduysa adaptörü bozulmuştur. Ama onun da bozulduğunu sanmam, geniş bir voltaj aralığına uygun üretiliyorlar genelde. 170~250 volt gibi.

Priz ya da fiş sağlam mı?
  • John Bloor  (17.01.20 16:37:04) 
Salağa yatıp garantiden gönderirsen tamir eder geri yollarlar. Panoda arıza oldu dersen kullanıcı hatası der sana bir yazıcı parası masraf çıkarırlar.

"Koruma" belli bir seviyeye kadar vardır, yazıcı içinde güç katı ayrı bir bölümde yer alır, muhtemelen güç katından bir şeyler yanmıştır, şanslıysan sadece o bölümü değiştirerek kurtarırlar yazıcıyı, anakarta kadar ulaşan bir yüksek gerilim varsa muhtemelen komple yenilerler.

Anahtar nokta : "valla akşam çalışıyordu en son ne oldu bilmiyorum"

edit : garantiye yollamadan önce duyuruyu da silersen iyi olur, paranoyaklık diyebilirsin ama yazıcının marka modelini aradığında çat diye böyle bir şeyi google da görmeleri riski var :)
  • kimlanbu  (17.01.20 17:21:43 ~ 17:22:58) 
karman corman oldu ya bir suru sey yandi. pano patladi oyle diyim. hem de ana trafo. 65 kw hat geliyordu.
adaptoru bunlarin kasasinin icinde ben de ona baktim.ilk o yuzden gorunmuyor.
@kimlanbu bilsinler ya sikinti yok.

olay aci degistirdi simdi de, adamlara yeni telefon numarami vermeme ragmen 10 sene onceki kullanilmayan telefonumu islemisler faturaya. detaylar da o numaraya sms olarak.gelecekmisnumarayi da degistiremiyorlar ahahaha.
su akar yolu bulur. tesekkur ederim.
  • turbo sadık  (17.01.20 19:08:01) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.