[]

bu spor düzeni nasıl?

Selamlar

salona gidiyorum, evimde koşu bandı var

sabahları aç karna 45 dakika 6-7 km/h ile yürüyorum (salondakiler önerdi bunu ek olarak)

akşama doğruda ağırlık ve kardiyo yapıyorum salonda

kardiyo 25 dakika ---> 2.5 dakika 11-12 km/h koşu, 30 saniye 4-5 km/h ile yürüme
bu 25 dakika da çok zorlanıyorum, bazen koşu hızını 10a falan çekmek zorunda kalıyorum


1.90 boy 95 kilo yaş 24, göbek var biraz

beslenmeme de dikkat ediyorum bu arada. gereksiz yememezlikte yapmıyorum. bol yeşillik, 500 gram civarı tavuk bütün gün içerisinde, yanına çok az sade bulgur.

yemeklerde sadece zeytinyağı.

kahvaltı 3 yumurta, lor, zeytin, yeşillik.
çay, kahve şekersiz.
en az 3 lt su.
4-5 adet ceviz yiyorum

amacım tartı da düşmek değil, fit bi görünüme sahip olmak, bununda yağ oranını düşürmekten geçiyor diye biliyorum
mümkünsen manken gibi bir görünüm :)

 
bence kahvaltıyı ve cevizleri salla. saat 13-20 arası beslen. bunun dışında yemek yeme. if yap yani.

sporda da iyi bence ama kardiyoyu kendini öldürecek gibi değil brisk tempo denen kendini tam nefessiz bırakmayacak, konuşabilecek ama çok konuşamayacak bir tempoda 30 dk kadar yap. anlatabildim mi bilmiyorum? vardır ya o his nefes nefese kalmak gibi ama konuşamayacak kadar da değil. bu tip bir egzersizin çok daha faydalı olduğunu gösteren bir çalışmanın belgeselimsini izledim geçenlerde. 10 bin adımla bunu karşılaştırıyorlardı. bu daha faydalıydı.

ayrıca ağırlık kaldırmak iyi de olsa karnının acıkmasını sağlayacaktır. if ile birlikte bence ağırlıkla birlikte yağlardan kurtulmuş olacaksın.

190 cm e 195 fit görünüm olmuyor mu onu anlamadım. kemik mi yok vücutta? bir foto var mı?
  • ozdek  (17.01.20 16:14:32) 
@ozdek
görünüm biraz sıkıntılı hocam, hafif göbek var
kemikte var :) hatta biraz iri kemikliyimdir valide öyle söylüyor
kardio için dediklerine dikkat edicem, sadece hiit kardiyo tavsiye ediliyor diye onu uygulamaya çalışıyorum

resmide eve geçince ekliyeyim
  • tamamhosdiyonda  (17.01.20 16:31:54 ~ 16:32:33) 
sabah aç karına yaptığını yürüyüşü eğimli yapın ve elinizi desteklerden çekerek bir dağ yolu gibi düşünüp çıkın. akşam hit kardiyoyu ben olsam yapmazdım. sabah ki kardiyo gayet yeterli ve gerçekten çok etkili. bunun dışında ağırlık antremanınız da full body ve sistemli bir çalışmayı içeriyorsa gayet iyi yoldasınız. bu arada karbonhidrattan bu kadar korkmayın. çöp gıdalardan almayın yeter. günlük kalori ekseninde kabaca kilox2 protein.. kilo x 1 yağ. ve kalan kalorileri de güzel karbonhidratlardan alabilirsiniz.


  • Golgi  (17.01.20 16:42:24) 
@Golgi

günde 2 bölge çalışıyorum hocam, haftada 6 gün
full body oluyor mu bu? bilmediğimden soruyorum
bulgur kaliteli karbonhidrat mı? tavuğun yanına ne yapayım? bulgurun pirince göre daha masum olduğunu okumuştum. ki öğünde iyi bir salata hep var (marul, mor lahana vs.)

evdeki makina çok özellikli bir şey değil ama eğim olayına bi bakayım
  • tamamhosdiyonda  (17.01.20 16:44:56 ~ 16:47:02) 
başka fikri olan var mı


  • tamamhosdiyonda  (17.01.20 20:06:51) 
Düzenin gayet sağlıklı ekleyecek bir şey yok böyle devam et.


  • tukon  (17.01.20 23:04:08) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.