Yeni ehliyete geçmezsem ne olur?

Son tarih bu yılın sonuymuş. Mevcut ehliyetimi yenisiyle değiştirmezsem herhangi bir cezası cartı curtu var mı?

geçersiz bir belge ile trafikte dolaşıyor olursun.. cezası mutlaka olacaktır!

ayrıca bir kazaya karıştın diyelim..
yine geçersiz bir belge ile trafikte olduğun için kusurlu bulunma ihtimalin de var!
  • strobist  (17.01.20 13:27:24)
bu yıl için soruyorsan yok. önümüzdeki yıl için soruyorsan var elbette, o yüzden ortada bir son tarih var zaten. yakalanırsan ehliyetsiz araç kullanmış olarak işlem yaparlar.

  • hadsafhada  (17.01.20 13:29:33)
bende daha değiştirmedim. yıl sonuna kadar zaman var. tahminen süre uzatılacak.

  • sizofren06  (17.01.20 13:35:37)
@sizofren06 sürenin uzatılacağını sanmıyorum.. 2016 yılından 2020'nin sonuna kadar geçiş için süre tanındı zaten.. 4 yılda bu basit işlemi yapamayanlar da bi zahmet trafiğe çıkmasın artık!

  • strobist  (17.01.20 13:53:49)
Sure en az bir veya iki yil uzatilacak.

  • müptezel dostoyevski  (17.01.20 13:56:36)
@strobist trafiğe çıkmadan, sadece kartı değiştirmediğim için herhangi bir yaptırım olabilir mi yönünden sormuştum. Yani atıyorum 2022 de yeniye çevirmeye gittiğim de "sen bunu zamanında çevirmedin şu kadar cezası var" baabında.

  • Başkalaşım  (17.01.20 14:11:33)
değişirmedin diye durduk yere ceza olmaz. sadece değiştirme ücreti bugüne göre biraz daha pahalı olabilir. süreyi bana da uzatırlar gibi geliyor.

  • helenart  (17.01.20 18:03:32)
kesin uzar+1

bu yılın son 2-3 ayında randevular kilitlenecek millet nüfus müdürlüklerine yığılacak o yüzden de en az bir kaç ay, hatta belki 1 sene uzatırlar.

sen kartını değiştirmemişsin diye durup dururken ceza yemezsin fakat şu an 15-20 lira gibi bir ücrete yenileniyor ehliyetler, süre dolduktan sonra artık harç ödeyerek yenilenebilecek falan diyebilir devlet belli olmaz.
  • hadsafhada  (17.01.20 18:20:18)