hap gibi sarımsak yutuyorum

bir süredir hap gibi sarımsak yutuyorum küçüklerinden 2-3 tane. faydası oluyo mudur anlamıyorum bu işlerden. bi kere grip olacak gibi oldum bi arkadaş yut dedi yuttum grip kesildi devamı gelmedi ve grip olacağım kesin gibi bişeydi. şimdi grip olacağım falan yok ama bir süredir ara sıra yutuyorum. pek faydası yoksa boşa yutmayayım zaten iğrenç kokuyor.

sarımsak yutmakla ilgili bildiğim tek şey şu (tabi koca karı ilacı muhabbetinde);

tansiyonu yüksekse düşürüyormuş, düşükse normale getiriyormuş.
  • hem şişko hem deli  (16.01.20 22:35:38)
osuruğunuzun ve bokunuzun sarımsak kokması dışında hiç bi faydası yok.

  • savekonq  (16.01.20 22:39:28)
doğada faydalı bir madde varsa ilaç firmaları onu standardize edip, içindeki faydalı maddeleri insan vücüdunda işe yarayacak şekilde ayarlayıp, ambalajlayıp satar. Yok sarımsak yok şu otu yok bu çiçeği vs doğada faydalı diye tükettiğiniz hiçbir şeyin ekstra bi faydası yok. Normal beslenin, bol su için yeterli.

  • nundu  (16.01.20 23:13:49)
Belki bi tek sende işe yarıyodur, bence işe yaramayana kadar yap.

  • Hakan1980  (16.01.20 23:43:47)
hap gibi yutmak değil ezip yoğurda karıştırıp yoğurdu yemek.

  • inekadam  (16.01.20 23:45:38)
Çiğ ve çiğnenerek yenen sarımsaktan daha faydalı çok az gıda var. Hiçbir şeye yaramıyor diyen arkadaşı hayretle okudum. En az on tip kanserin önleyici gıdalarının başında gelir. Sarımsak ve ev yogurdu tüketen birinin vücut direnci çok yüksektir ve çok zor hasta olur.

  • deer hunter  (16.01.20 23:55:39)
@deer hunter

aktarlarda ve aktar rolüne bürünmüş doktorların yazılarında yazan "şu şu otu/sarımsak vs. kansere, diyabete tansiyona iyi geliyor." tarzı yazıların %99'u hurafe. İçinde antioksidan madde olabilir ve bu madde tek başına kansere iyi gelebilir tabi ki. Ama bunun işe yarar şekilde olması için muhtemelen günde bilmem kaç tane sarımsak yemen gerekir. Sarımsak çuvalı gibi kokmak istemiyorsan ve etrafındakilere saygın varsa da bunu yapmazsın. Onun yerine normal ve sağlıklı beslenip, bol su içersin ve totalde daha sağlıklı bir hayat sürersin.

Sarımsak kansere iyi geliyor olayı yalan yani. İnsanları saçma sapan açıklamalarla kandırmayın. 10 tane kansere iyi geliyor ne yahu sdhdhs
  • nundu  (17.01.20 00:43:48 ~ 00:44:03)
asiri iyi bir sey miden iyi ise tabii. almanyada rusyada kazakistanda bunu ben cok gordum. cocuklara bile yaptiriyorlar.

  • turbo sadık  (17.01.20 04:33:44)