İngilizceyi Geliştirmek

Merhabalar,
İngilizce konusu bende hep yarım kaldı şimdi maddi manevi hazır hissediyorum nasıl girmeliyim bu olaya? Youtube eğitim serileri falan var iş saatleri dışında bunlardan biriyle bir şey öğrenebilen var mı? Ya da uygulamalar var kelime öğrenmek için. Seviyemi tam bilmiyorum sıfır değilim ama konuşma ve gramer eksiğim çok. Yurt dışına çıkma şansım yok işten dolayı ama hafta sonu kursa da gidebilirim İzmirde öneriniz varsa.

cambly diye bir site var onu araştır belki işini görür konuşma için.

  • rahmi pinkfloydoglu  (16.01.20 11:29:04)
ben de aynı arayışa girmiştim, karşıyakada 2 kurs ile konuştum yüz yüze, bir iki kursu da telefonda eledim direk. mantıken işleyişleri aynı gibi duruyor. ama aslında kendimiz biraz çalışıp kursa öyle gitsek daha verimli olacak gibi. udemy de ki kurslara bakabilirsin bence, ücretli ücretsiz bölümler var. ben de aldım da adam akıllı devam edemiyorum, yeniden çalışmaya başlayacağım

  • gazozailacatmauzmani  (16.01.20 12:24:46)
Gramer için daylight eğitim serisi: www.youtube.com

Örnek çeviri çözümleri için: www.youtube.com

Alıştırma için: sevgilin falan yoksa ingilizce bilen yabancı arkadaşlık sitelerinden biriyle yazışıp geliştirmek. Varsa cambly için youtuberlar sürekli 10-15 dk lık promosyon kodlarıyla denenip eğer faydalı olursa ücretliye geçilir. Ayrıca dil için internette whatsapp grup linkleri var. Oradan birileriyle özel konuşmaya geçip pratik yapabilirsin.
  • filipis  (16.01.20 12:32:35)