[]

Motor suyu ile radyatör suyu aynı şey mi?

Aracın motor suyu azalmış, radyatör suyu Adıyla satılan suyu mu kullanacam?
 
motor suyu dediği işte radyatöre konan su oluyor.

radyatöre su haricinde, kışın sıcaklık sıfırın altına düşüp de radyatördeki su donup radyatörü ya da diğer yerleri patlatmasın diye antifiriz konuyor.

yani hem radyatör suyu hem de antifiriz karışımı oluyor. bunu ölçtürmen için de bir ustaya, servise gitmen lazım. dürbün gibi bir dalgası var oraya damlatıp bakıyolar içindeki antifirizin kaça kadar koruyacağına veya olup olmadığına.

araba eskiyse ve uzun süre antifiriz konmadıysa, antifiriz konup su devir daim yaptıkça eğer daha önceden delinip pas veya kireç ile tıkanmış yerler varsa antifirizden sonra akıtmaya başlayacaktır.

radyatör suyunun özelliği saf su yani kireç yapmayan su olması, aynı buharlı ütü suyu gibi.
  • hem şişko hem deli  (14.01.20 19:06:21 ~ 19:10:08) 
bazı arabalarda motor suyu ile kabini ısıtan çevrimin suyu ayrı. ama aynı tip su konuluyor. kullanım kılavuzundan da teyit edebilirsin.

@hem şişko +1. antifriz önemli.
  • sttc  (14.01.20 19:15:46) 
genelde aynı ama bazı markalarda farklı özellikle koltuk ısıtmalarında radyatörün ısısını kullanan modellerde.


  • turbo sadık  (14.01.20 19:32:33) 
Ek bilgi, su durduk yere eksilmez, eksiliyorsa bir sıkıntı vardır.


  • John Bloor  (15.01.20 13:33:29) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.