[]

Moto kuryelerin site içine sokulmaması

Merhaba,

Paket servis yapan moto kuryeleri site içerisine neden sokmuyorlar? Güvenlik gerekçesi vs diyorlar da nasıl bir güvenlik gerekçesi. Sipariş verdiğim zaman adam 10 dakikada geliyorsa, 5 dakika da site içerisinde yürümek zorunda kalıyor. Fikri olan var mı ?


 
Bizim sitede bir kurye bahşiş verilmeyince asansördeki aynayı kırmış, tuşlara falan zarar vermiş, apartmanda saksılara falan tekme atıp devirmiş vs. vs.

Ben yoktum o gün ama adamı saksıyı devirirken gören çam yarması komşum da adamı nazik bir tekmeyle uyarmış. İş büyümüş sonra falan. Belki sizin sitede de buna benzer bir şey yaşanmıştır.

Bir kurye de “başiş çalışanın emeğinin karşılığıdır amk” yazmış asansöre. Her gün görünce gülüyorum. “Başiş”
  • Negombo  (14.01.20 19:00:24) 
Aslında soruyu tam doğru yazamamışım. Paket servisçiler girebiliyor fakat binanın önüne kadar motosiklet ile gelemiyorlar, giriş ile bina arası da uzak olduğu için en iyi ihtimalle 5-10 dakka yürümeleri gerekiyor. Neden motosikletlerini içeri almıyorlar


  • okumakserbestbegenmeksart  (14.01.20 19:05:21) 
apartmandan bir şeyler çalıyor ve bunu motora koyuyor olabilirler
ama bunu yapan adam zaten elindeki kutuya da koyar

ama aslında kuryeler gerçekten tanımadığınız insanlar adam silahla gelip siteye kuryeyim diye girebiliyor saçma güvenlik zafiyeti

site içerisinde motor ile kaza yapabilirler buda istenmeyecek bir olay site yönetimi sorumlu tutulabilir kaza anında

sonuçta yürüyebilecek istekli ve siteye ekstra bir zarar maliyeti oluşturmayan durum için mantıklı motorsuz sokmak


bahşiş konusu geçmiş aslında bahşiş onların emeği filan değil ama sizler bahşiş vererek sanki öyle bir zorunluluk haline getirdiniz nerede saçma bir konu olsa emekçi yahu diyorlar

sizler kendi işinizi yaparken neden size bahşiş verilmiyor veya marketten alışveriş yaparken (bazıları saçma şekilde yüzde 10 verilir diye düşündüğü) kasiyere de aynı şekilde alışverişinizin yüzde 10 vermeniz gerekir veya arada ürün dizen reyon görevlisine, benzin istasyon görevlisine vermeniz gerekir

bu yüzden normal durumlar şikayetlenmemek lazım!
  • sivrisinek  (14.01.20 19:28:49) 
Ses çıkarıyorlar. Adam bi gelir motor bagajını bile aşırı sesli kapatıyor, anlamsız gaz veriyorlar. Çeşit çeşit tip dolu.


  • byburock  (15.01.20 00:37:49) 
hızlı be dikkatsiz motor kullanıyorlar.site içerisinde küçük çocuklar dolaştığı için tehlike sebebi


  • grinito  (15.01.20 02:16:19) 
+1 grinito

geçenlerde site içinde arabayı park edip kapımı tam açıcakken yanımdan çok hızlı geçti. yavaş sürsene site içersinde çoluk çocuk var dedim suratıma mal mal baktı gitti.
  • false pretension  (15.01.20 03:17:42) 
çoğunluğu ruh hastası gibi motor kullanıyor. site içinde kaldırımlara çıkan, neredeyse asansöre motorla girecek gibi park eden araçlar istenmediği içn almıyorlar.


  • d e j i n  (15.01.20 12:20:30) 
site nasil olsa guvenli alanimiz diye cocuklar saliniyor ortama hep. o alan insanlarin trafik akisi oldugunu dusunmeden rahatca yurudugu alan. motorum olmasina ragmen vizir vizir kuryeler gezsin istemezdim ben de sitede yasasam.


  • jimicik  (15.01.20 12:26:07) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.