[]

mix işleri için referans kulaklık(anlayan birinin fikri lazım)

selamlar

amatör sayılabilecek seviyede kayıt alıp şarkılar yapmaya çalışıyorum. hatta bir tanesini yayımladım bile fakat içime hiç sinmedi çünkü genel olarak bazı problemler olmakla birlikte -kısıtlı bilgim ve tecrübesizliğim de sağolsun- mix konusunda iyice elime yüzüme bulaştırdım. elimden geldiğince öğrenmeye çalışıyorum şimdi yeni yapacağım parçalar için fakat tek sorun bu da değildi; 50 tllik çokça bulunan philips kulaklıklardan biriyle yapmıştım mixi ve bu çok etkiliyordu ortaya çıkan işi. yaptığım değişikliklerin hiçbirm şekilde duyulamaması bir yana, başka aletlerle de dinlediğimde resmen bambaşka bir parça çıkıyordu ortaya.

epey uzattım kusura bakmayın. velhasıl; en azından asgari koşullarda bu mix olayında işime yarayacak bir kulaklık arayışındayım. monitör olmaz çeşitli nedenlerden ötürü. open'dı closed back'di derken kafayı yedim ve tavsiyeye ihtiyacım var. elbet bu kulak isteyen bir tecrübe işi ama elimden geldiğince maddi unsurları da sağlamaya çalışıyorum işte. şimdiden teşekkür ederim.

 
Superlux marka referans kulaklıkları ile başlayabilirsiniz. Fiyatları uygun, meşhur bir markanın üreticisi diye hatırlıyorum. Bir araştırın.


  • faithless  (14.01.20 18:56:36) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.