[]

hamburger için yaptığım köftenin küçülüp tombikleşmesi üzerine

selam,

bunu önlemenin bir yolu var mı? ne kadar geniş, ne kadar ince yaparsam yapayım bu sorunla karşılaşıyorum.


 
kısık ateşte yağsız et tercih ederek pişirmeyi dene, köfteyi olması gerekenden daha geniş yap ve ince yap küçülünce istediğin boyuta gelsin


  • nahtoderfahrung  (14.01.20 16:48:17 ~ 16:48:53) 
köfte her zaman pişince küçülen, tombikleşen bir şeydir.
pişirmeden önce daha geniş, daha ince hazırla +1

bir de, pişerken üzerine ağırlık koymak da bir seçenek.
bir nebze olsun tombikleşmeyi kontrol altına alır.
  • blatta hiberna  (14.01.20 16:50:40) 
eti ne kadar yoğurursan o kadar su kaybeder ve küçülüp büzüşür. zaten hamburger köftesinin yoğrulmamışı makbuldür. yağı bol, döş-antrikot karışımı kalın çekilmiş bir eti(evet içine hiçbir şey koymadan) standart kase genişliğinde, 3-4 santim kalındığında yapıp pişirirsen makul sonuca ulaşırsın.


  • Bruce  (14.01.20 16:53:01 ~ 16:57:25) 
tost makinesinde yap. alttan üsten baskı uyguladığında sorun çözülür.


  • nedendir bilinmez  (14.01.20 16:56:51) 
1 kere çekilmiş kıymadan çok az yoğurarak yapılması gerekir. hatta o kadar az ki sadece eklenen tuz ve karabiber homojen olarak dağılsa yeter.
önemli not: hambırger köftesine soğan, ekmek, yumurta girmez.

  • komikolmakuzen  (14.01.20 17:46:41) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.