doblo tarzı araçlar için src belgesi?

arkadaşlar,

şirketimize dacia dokker alma niyetiyle bir satıcıya kapora ödedik. (ruhsatta n1 kamyonet - ticari yazıyor)

src belgesi ya da k belgesi gerekir diye duyduk. eğer öyleyse vazgeçeceğiz.

bilgi olan var mı?

src gerekiyor diye biliyorum ama sıkıntı yaşamanız zor. şirketin ford courier, doblo, kangoo araçlarını kullanıyorum daha src sorulduğunu görmedim.

  • mattiadestro  (14.01.20 10:37:56)
Araçta ticari mal taşınacaksa şirket için K belgesi, araç için taşıt kartı, sürücü için SRC belgesi gerekli.

Şirkete aldığınıza göre ruhsatta şirket adı yazacak ve aracın ticari kullanıldığı aşikar olacak, cezalar ağır yakalanılırsa.

Şahıs olarak ticari bir araç alındığı zaman ticari mal taşınmadıkça bu belgelere ihtiyaç yok.
  • John Bloor  (14.01.20 10:44:09)
cezaları yüksek riske girmeyin

  • mirty  (14.01.20 10:45:39)
Src soruyor polisler.

  • nedendir bilinmez  (14.01.20 13:46:58)
hocam
siz şirket sahibiyseniz
kendiniz sürebilirsiniz
src olmadan

ama baskası sürecekse
src ve k belgesi istenir

bize de aynı şey oldu
almadık
  • kingcyrax  (14.01.20 14:39:40)