[]

ram ve ssd uyumu

arkadaşlar elimizde r540/sa41/e452 kart var.
diyoruz ki biz buna 1066mhz 4 gb ram atalım 2 tane. 8 gb destekliyor galiba.
bir de 256 gb ssd patlatalım samsung'un.
soru 1
bunlarda sıkıntı çıkar mı?
soru 2
ısınma olacaktır ram ile olabilir, fan ile çözeriz herhalde mi?
soru 3
cd girişinden takılan ssd'ler de oluyor bunun olayı nedir neden ikame etmek yerine cd sürücüsüne takılanı var. aynı hızı sağlıyor mu faydası nedir neden yapılır. sadece hafızayı arttırmak mı ya da ne bileyim daha basit olduğu için mi?
öneri ve fikirlerinize achığım teşekkürler.

 
ram kartla aynı frekansta uyumluysa sıkıntı çıkmaz. ısınma sorunu olmaz o kadar.
cd sürücüsüne takma nedeni hız neredeyse aynı olması ve hdd ye dokunmadan ayrı bir port sağlaması denebilir. ben bütün cihazlarımda kullandım hiç sıkıntı olmadı. bazen hdd ile ssd yi yer değiştiriyorum böylece yedek hale getirdiğim hdd yi takması çıkarması başka cihaza veri transferi falan daha kolay oluyor. size kalmış yani.

  • ozdek  (13.01.20 21:08:35) 
tum bilgilerim eski hdd iken cd surucusu ilr taktigim ssd nasil bilgisayari hizladiracak ki. ssd'de barinanlar ile hizli iletisim kuruluyor sadece diye biliyorum.


  • turbo sadık  (14.01.20 13:47:52) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.