kombi bozuldu...

kombi bir anda sıcak suda kendi kendine çalışmaya ve kapanmamaya başladı. yetkili servisi çağırdım. anakartı bozulmuş dedi ve 350 tl aldı, başkasıyla (tahminen tamir görmüş bir parçasıyla) değiştirdi. eskisinide aldı götürdü.
sizce bu fiyat fahiş değilmi arkadaşlar?

yer:ankara

Abi fahiş geliyorsa başka kombicilere de sorsaydın

  • fezagezgini  (13.01.20 10:14:35)
benzeri başıma geldi geçen sene. maalesef fiyat normal(leştirilmiş). muhtemelen kombiniz nispeten eski bir kombi ve ana kartı sıfır bulunamıyor. bu yüzden de tamir görmüş kartları takıyorlar. elinizde de başka bir alternatif olmadığı için bu parayı ödemek zorunda kalıyorsunuz. bu gibi durumlarda yetkili servis dışındakileri de pek tavsiye etmem. zira birkaç sene önce su algılama sensörü tıkandığı için çalışmayan kombiye dışardan servis çağırdım (yetkili servis dışında) "ana kart değişecek, 350-400 tl tutar" dedi. yetkili servis gelince de sadece tıkalı sensörü temizledi ve 80-90 tl gibi bir ücret aldı (bakımını da yapıp). adamın neler yaptığını görüp öğrendim, sonraki yıllarda bakımını ve sensör temizliğini kendim yaptım hep. ama geçen sene kart arızalanınca mecbur 350 tl bayıldım ben de.

  • shadowfollower  (13.01.20 10:41:24)
geçenlerde kombi bozuldu, servis geldi anakart dedi. kart tamir olmazmış 350 lira falan kart parası verdim. iyi o zaman eskisi kalsın dedim tamam dedi adam. birkaç gün sonra gelip kombi motorunu da değiştirecekti o da bozuktu, neyse bu adam 2 gün sonra geldi kombinin yanında duruyor eski anakart. almış onu götürmüş eşim de bilememiş vermiş.

sonuç olarak evet kombiciler tamir edilmiş anakartları takıyorlar. fiyat da normal bence herkes bu fiyatlara yapıyor.
  • emfuzi  (13.01.20 11:56:24)