[]

Çizim tableti kullananlara soru

Merhaba. Bizim bir arkadaş birkaç yıl kullanılmış wacom marka çizim tableti alacakmış birinden. En ucuz modellerinden biriymiş, sahibi 5 sene önce 400e falan almış ama az kullanmış. Modelinin adını bilmiyorum noktalar var üzerinde, düz plastik bişey. Sahibinin alma sebebi mouse yüzünden bileğinde sıkıntı olmasıymış yani adam grafiker falan değil. Sonra trackballa geçmiş bunu bırakmış neyse.

Fakat şu var, adam kullanım kılavuzuna pek bakmamış kullanırken. Tablet yağlandıkça tozlandıkça ıslak mendille silmiş, oysa kılavuzda ıslatmayın diyomuş.

Aleti biraz kurcaladık çok çok hassas değil. Şimdi bu hassasiyet eksikliği aletin düşük model olmasından olabilir tabii ama ıslak mendille silinmekten körelmiş (?) olabilir mi?

tecrübesi olanlar fikir verirse çok sevinirim teşekkürler şimdiden.

 
modelden kaynaklıdır. ıslak mendille aleti bozmak çok mümkün değil diye düşünüyorum çünkü neredeyse her cihazı ıslak mendille abartmadan temizliyorum daha kısa devre yaptıramadım. ama ıslak bezle silseydim sonucu tahmin edersiniz.


  • ozdek  (12.01.20 23:49:26) 
şimdi elimiz terliyor, cildimiz de yağlı olabiliyor, bunlar yapıştıkça tabi üst kaplaması ile de alakalı bu, üstünde tabaka oluşur, yağlanır, silikondan yapıldıysa silikon zaman içinde yağ salabilen bişey.

bu tür tabletlerin çözünürlükleri vardır mesela wacom'un rasgele bir modelini açtım 5080 lpi yazıyor

'5080 lpi
Pro models have double the resolution at 5080 lpi and a slightly larger active area. Compared to a typical display resolution, that is plenty. In practice, I felt comfortable using the Intuos M tablet up to a single 30” display with 2560x1600 pixels.'

ikinci olarak da basınç hassasiyeti var kalemin ya da tabletin.

yani çözünürlük kaybı olacağını sanmıyorum.

tabletin kendi yazılımı içinden ayar yaptığın gibi bir de çalıştığın program içinden de detaylı ayarlar yapılıyor.

noktalı dediğin için aklıma bu seri geldi

vrzone.com
  • hem şişko hem deli  (13.01.20 00:18:13 ~ 00:21:22) 
katmanlarini bozmus tabletin. gecmis olsun.


  • duygusuzromantik  (13.01.20 00:39:55) 
@hem şişko hem deli

evet bunun full siyah olanı
  • windows95  (13.01.20 01:53:20) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.