araba kornası kırıldı : ((

arkadaşlar selam.

hemen özet geçiyore; arabamın kornası 1 ay kadar önce bir sabah ansızın gitti, bir gün önce hatırlıyorum hayvanlar gibi çalışırken şimdi tık yok : ((

şimdi yarın da şehirler arası yol yapacam, çok geriliyorum kornasız kornasız kullanmaya.

araba ford fiesta 2007 model. 13bin kilometrede

yarıns abah acaba erkenden sanayiye falan götürsem diyorum da, malumunuz öğrenciyim ve şehir dışına çıkacağım için de fazla param yok ...

acaba problem ne olabilir? çözümü için ne kadar para akıtmam gerekebilir?

şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

bir de nereye götürmemi tavsiye edersiniz? mesela kadıköy igdaş elektriğin yan sokağında bir oto elektrikçisi var. onu da düşünmüyor değilim ...

var mı aklınızda bir yer tanıdık olur, vs. param maksimum verimle cebimde kalsa ? :((

korna yanmıştır, çıkma falan idareten bir şey bulursun ucuza.

edit : internetten fiyatlara baktım da 5tl ye bile var korna. hella marka olanlar 20tl falan, oldukça kalitelidir.
  • kimlanbu  (22.04.10 01:00:25 ~ 01:06:57)
20 tl çok ya.

ben sigorta gitmiştir diye hayal ediyordum...

of ya nereye götürebilirim peki? oto elektrikçi mi ? yoksa alakasız yerler mi var korna için ?
  • cedric tweedledee  (22.04.10 01:12:18)
herhangi bir elektrikçiye gidebilirsin. malzemeyi başka yerden alır, üstüne bir de işçilik alır. 20tl max zaten.

ama 5tlik kornayı taktırsan bile 5-10tl işçilik vereceğini unutma :)

edit : sigortadan olma ihtimali de var tabii, aç sigorta kutusu bir kontrol et. elin yatkınsa sök kornayı 12v luk bir adaptöre veya direkt aracın aküsüne bağla denemek için.
  • kimlanbu  (22.04.10 01:20:04 ~ 01:22:12)
yok vallahi arabanın o şeyleriyle hiç ilgim yok ya :/ başıma böyle bir şey de gelmemişti : ))

yani pkei sigorta kutusunu açsam anlar mıyım sigortanın yanıp yanmadığını peki ?
  • cedric tweedledee  (22.04.10 01:35:15)
arabadaki sigortaları şu şekilde

www.electronics123.net

bazen gözle görülemeyecek kadar ince bir kopuk olsa da dikkatli bakarsan yanık olanı bulma ihtimalin yüksek.
  • kimlanbu  (22.04.10 02:00:09)
abi bu kadar buyuttugune, kendini uzdugune degmez ya :) hey allahim.

fiesta'larin sigorta kutusu nerede bilmiyorum, ya bacaklarinin altinda, ya da yolcunun bacaklarinin altinda ya da kaputun altindadir, neyse. orada bakacaksin, korna simgesinin sigortasini bulup inceleyeceksin. yanmissa degistir, yanmamissa yeni bi korna al. o kadar pahali degil maksimum 15 liraya alirsin. uzme kendini :)
  • osuruklu  (22.04.10 19:35:06)
sigortada problem yok, korna gitmiş :/

saolun cevaplar için.
  • cedric tweedledee  (25.04.10 23:16:41)