Ceviri ingilizce

•Purchase general and specialized equipment, materials, land or access rights, or business services for use or for further processing by their establishment
•Assess requirements of an establishment and develop specifications for equipment, materials and supplies to be purchased
•Invite tenders, consult with suppliers and review quotations
•Determine or negotiate contract terms and conditions, award supplier contracts or recommend contract awards
•Establish logistics of delivery schedules, monitor progress and contact clients and suppliers to resolve problems
•Negotiate land acquisition or access rights for public or private use, and may conduct field investigations of properties
•May hire, train or supervise purchasing clerks.

satin alma bolumu terminolojisine uygun olarak cevirebilir misiniz lutfen. kendi cevirimle karsilastircam bir.

kendi cevirini de koy bence, ona gore duzenleme onerilir :)

  • sweetoffice  (12.01.20 15:27:34)
• Genel veya özel ekipman, malzeme, arazi veya erişim hakları veya ticari hizmetler kullanmak veya kuruluşlarına göre daha ileri işlemler için satın almak
• Bir kuruluşun gereksinimlerini değerlendirin ve satın alınacak ekipman, malzeme ve malzemeler için spesifikasyonlar geliştirin
• Teklifleri davet edin, tedarikçilere danışın ve teklifleri gözden geçirin
• Sözleşme hüküm ve koşullarını belirlemek veya müzakere etmek, tedarikçi sözleşmelerini vermek veya sözleşme ödüllerini tavsiye etmek
• Teslimat programlarının lojistiğini oluşturmak, ilerlemeyi izlemek ve sorunları çözmek için müşteriler ve tedarikçilerle iletişime geçmek
• Kamu veya özel kullanım için arazi edinimi veya erişim haklarını müzakere etmek ve mülklerde arazi araştırması yapmak
• Satın alma görevlilerini işe alabilir, eğitebilir veya denetleyebilir.
  • duygusuzromantik  (12.01.20 17:55:12 ~ 17:55:33)