Kablolu mouse mu, kablosuz mu ?

Pil ve arada takılma derdi olmasın diye ben kablolu seviyorum.
Bazen de uyuz oluyorum kabloyla uğraşmaya.
Sizin tercihiniz ne ?

* Logitech m500 kullanıyorum.

Pil bir dert olmuyor, 3-5 ayda bir değiştiriyorsun. Takılma işini de kaliteli markalar çözdü, ben bi 5-6 senedir kablosuz kullanıyorum. Sadece oyun farem kablolu, onun da kablosuzu pahalı diye.
Ben trackball'cuyum logi m570. Artık sen de çağa ayak uydur ve kablosuza geç, şüphelerin yersiz, oh be diyeceksin.

  • Bruce  (11.01.20 11:16:00)
Kullanıma göre değişir. Oyun (özellikle FPS) için kablolu, günlük kullanım için kablosuz tercih ediyorum.

  • inheritance  (11.01.20 11:16:55)
Oyun için kablolu günlük kullanım ve iş için bluetooth. Usb ye takılanları sevmiyorum.

  • Tears of Devil  (11.01.20 11:34:02)
@bruce m570 hem mouse hem de trackball mu oluyor? Yani üstteki topu oynatmadan cihazi hareket ettiren de imleç hareket ediyor mu ?

  • prizmatik  (11.01.20 11:53:32)
prizmatik, hayır sadece trackball.

  • Bruce  (11.01.20 11:56:32)
1-2 sene kullanıp pil değiştirmek dert değildir herhalde. pro gamer değilsen rahatsız etmiyor. hatta bugüne kadar hiç şikayetçi olmadım. 2-3 senedir logitech m705 kullanıyorum.

  • sutlu nescafe  (11.01.20 12:23:58)
Birkaç sene önce black friday kapsamında Amerika Amazon'undan 120 liraya Logitech G602 almıştım, kablosuz, onu kullanıyorum. 2-3 ayda bir pil değiştirmek her an kabloyla haşır neşir olmaktan iyi değil mi?

ayrıca şarjlı kalem pillerim ve 45 dakikada şarj eden şarj aletim var.
yani pil bittiğinde elimde yedek dolu pilim yoksa bile doldurmak 45 dakikamı alıyor sadece.
  • işimdeyim gücümdeyim  (11.01.20 12:56:45)
logitech m705
duracell piller 3. senesinde, seviye 1/3 e indi.
işyerinde kullanıyorum (günde 8 saat)
  • sttc  (11.01.20 13:15:52 ~ 13:16:21)
MX master (1) kullanıyorum, çıktıktan bikaç ay sonra almıştım, yani en az 3-4 yıldır kullanıyorum. Pil ömrü azaldı ama yine de yıl boyu her gün en az 5-6 saat kullanmama rağmen -ki 10-12 saat falan kullanmam nadir değil-, 9-10 günde bir falan şarj ediyorum. Çok canavar bir mouse kullanıp memnun olmayan görmedim. Benimkini kullanan da vaov diyor.

  • mirafiori  (11.01.20 23:17:46)