[]

Yurtdışı alışveriş vergisi

Merhabalar, yurtdışından kitap alacağım 16 dolara 10 dolarda kargo ücreti var acaba böyle olunca vergiyi 26 dolara göre mi hesaplarlar yoksa 16 dolara göre mi ?
 
kitapta vergi yok diye biliyorum


  • argent dawn  (11.01.20 01:27:40) 
dostum 1 dolarlik bir urun alsan bile 10-14 dolar kafadan bir vergi vardi sanki. bunu bir arastir 40-50 dolar odeyince sok olma sonra.


  • woolrock  (11.01.20 10:50:03) 
Mevzuata göre kargo hariç vergi çıkarmaları lazım ama gümrükçüler yasa mevzuat tanımadıkları için faturada yazan toplam üzerinden vergi yazıyorlar.


  • mikro patlama  (11.01.20 12:47:59) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.