[]

Bcaa tüketim zamanı

Merhaba,

Öğün zamanlarım aşağıdaki gibidir. Bcaa kullanımını spor ile birlikte yapıyorum, Spora gittiğim günler yulaf yemezsem 12:30 ile 21:00 arası hiç bir şey yememiş oluyorum.

Bcaa'yı Spor ile birlikter tüketmek yerine saat 17:00 gibi tüketmem daha mantıklı olmaz mı?

Öğlen yemeği; 12:30

Yulaf yeme; 17:30

Akşam spora başlama:18:30

Akşam yemeği; 21:00

 
Bcaa’nın en büyük artısı içindeki lösin’in protein sentezini tetiklemesi, antrenman sonrası yemek yedikten 2 saat sonra protein sentezi düşüşe geçer, bu aşamada bcaa-lösin alırsan protein sentezi tekrar yükselişe geçer, optimal fayda açısından bu daha etkili olabilir.


  • angelus  (08.01.20 14:32:17) 
Şu bir efsane mi?
Sen 1'de yemek yiyorsun sonra akşam yemegini de 9'da yiyorsun o kadar süre aç kalırsan kastan kaybedersin bu yüzden o ara en azından bir şey yemeye bak, yiyemezsen de bca iç

Teşekkürler angelus.
  • liberal  (08.01.20 15:13:40) 
Kas dediğin şey bildiğin löp et, o kadar kısa süreli açlıklarda kas kaybetmezsin. Ha ben IF tipi beslendiğim için ortalama 20 saatlik bi açlıkla antrenman yapıyorum o nedenle antrenman öncesi bcaa alıyorum fakat almasam da çok şey değişmezdi, sen gün içinde en az bir öğün yiyorsan senin kas kaybı gibi bir problemin olmaz. Yani dediğin efsane değil ama gerçekleşmesi şartlara bağlı.


  • angelus  (08.01.20 15:31:45) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.