[]

8 Oz eldivenle 12 Oz eldiven aynı boyut mu oluyor?

SB teşekkürler
 
Boks eldivenlerinde genelde beden kavramı olarak S, M, L, XL gibi kavramlar kullanılmaz. Bunun yerine 6 oz, 8 oz, 10 oz, 12 oz, 14 oz ve 16 oz gibi bedenler kullanılır. Bunun dışında 4 oz, 20 oz gibi bedenler nadir olarak kullanılır.
kaynak: google

  • neira  (07.01.20 21:02:05) 
Benim okuduğum kadarıyla da Oz büyükl değil ağırlık kavramı, o yüzden sordum


  • mezarkabul  (07.01.20 21:26:47) 
vücut agırlıgına göredir, sebebi boksta yumruklar vücut ile atılır ancak görüntüde sadece kol savruluyor gibi görünür

not:amatör
  • mirty  (08.01.20 08:39:29) 
oz sadece ağırlığı belli eder.
iki farklı 12oz eldivenden biri eline tam olurken diğeri küçük veya büyük gelebilir.
teorik olarak böyle ama uygulamada çoğu zaman ağırlığı arttıkça bedeni de büyütüyorlar.
bu sebeple denemeden eldiven almak doğru bir şey değil.
not: 1999'dan beri işin içinde olan antrenör
  • d e j i n  (09.01.20 15:57:27) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.