Banggood

selam.

Banggood'dan 60 liralık bir şey geldi. 15 lira postahane'de vergi aldılar.

kapıya teslim için postacı gelmiş. kağıt bırakmış. kapıdan teslim edilirse vergi alınmaz diye biliyorum.

ayrıca banggood zaten vergi dahil tahsilat yapmıyor mu ?

bir de postane'den evrak vermediler ?

postacı kapıda da alır o ücreti, gümrük sunum ücretini banggod tahsil edemez (daha tam neye göre hesaplandığı bile belli değil zaten, devlet bi tarafından da uyduruyor olabilir), gümrük vergisi hesaplanırken bu ücret dahil mi değil mi bilmiyorum ama sadece gümrük vergisi değil o tahsil edilen.
çin sitelerinin vergi dahil tahsilat yaptığını sanmıyorum, sadece amazon'da gördüm onu şimdiye kadar.

  • gkhncnzdgn  (07.01.20 21:11:53 ~ 21:12:36)
Kargo olarak turkey direct mail seçtiğinde vergiler dahil oluyor.

  • Murtazaaylak  (07.01.20 22:04:16)
direct mail saçtik bu yüzden fiyat arttı.

yeni bir sipariş vereceğim tırsıyorum. ptt mi yanlış hesaplıyor fazladan mı alıyorlar vergiyi acaba ?
  • kulustur  (07.01.20 22:17:24)
ptt tahsilat için yada alınan vergi için evrak vermesi gerekmez mi ?

  • kulustur  (07.01.20 22:21:16)
Destekle iletişime geçin geri ödeme yapmaları lazım vergiyi.

  • bahoho  (07.01.20 23:35:31)