web sitesinden para kazanmak

web sitesinden para kanma nasıl oluyor site nasıl alabilirim.. yardım edebiirmisiniz..

İnterneti, kullanıcı profillerini, alışkanlıklarını ve davranışlarını çok iyi analiz edip, buna göre satın alınabilitesi olan özel bir ürün ya da cok çekici bir avantaj sunmanız gerekir... Siteyi almaktan kasıt amacınıza yönelik bir site oluşturmak olmalı.. Bu konuda bilginiz yoksa ya bir web ajansından ya da bu konuda bilgili kişileri işinizde sermaye sahibi yaparak yola çıkabilirsiniz en kötüsü...

Diğer bir seçenek ise... Sayfa gösterimi sayınızı yani ziyaretçilerinizin aylık olarak kaç sayfa gezdiğini gösteren istatistiği çok yukarı çekerek reklam alabilirsiniz. Bunun için elle tutulur gelir elde etmek istiyorsanız en az milyon çıtasını aşmanız gerekli bence.. Çalıştığım projelerde 1 milyon sayfa gösterimi olan sitelerde bile adam akıllı reklam dönmüyor henüz..

Kısacası zor.. çok emek ve zaman gerekir. Çünkü satın alınabilir ürün ya da değerli bir içeriğiniz yoksa ve bunun yanında sitenizi yukarılara taşıyacak birtakım yan çalışmaları yap(a)madıysanız, ancak zaman kaybı olur ama tecrübe de olur...

edit:
@madyb ben günlük milyon tık demedim, aylık milyon gösterim dedim... bilginize :)
  • maxpainn  (21.04.10 19:44:27 ~ 21:51:45)
web siteleri genelde birincil kullanıcıdan değil de diğer şirketler üzerindan para kazanıyor. mesela yemeksepeti.com u ele alalım restoranlardan sipariş başına komisyon alıyor, bir de kullanıcılarına toplu mail reklamlar yolluyor bundan da para aldığına eminim.. yani sonuç olarak senden benden değil de sunduğu hizmet karşılığında şirketlerden ara buluculuk ücreti alıyor gibi bir şey.

  • yuto  (21.04.10 20:26:55)