[]

dominant karakterlerin yanında konusamıyorum

efendi bir iyi aile çocuguyum.

benim gibi insanların yanında, kadın erkek farketmez, efendi insanların yanında çok güzel sohbet ediyorum, gülüyoruz eğleniyoruz, çok eğlenceli birisi olarak biliniyorum

dominant insanların yanındayken ise konusamıyorum. tutukluk geliyor, baskı hissediyorum. bazen çok iyi konustugumu düşünsem bile o insanlar benim sessiz sakin oldugumu düşünüyor.

nedir bu olay? birisi bana açıklasın lütfen

 
özgüven eksikliğinden başka bir şey aklıma gelmiyor.


  • ssiradanbirigibi  (06.01.20 22:49:09) 
Adi üstünde dominant. Ortamı, insanları kendi istediği şekilde domine edip yön veriyor. Böyle manipülatif kişilerin bulunduğu ortamda insanlar farkli tepkilerde bulunur. Kimisi aşırı telafi eder yani sesi normalden daha çok çıkacak şekilde baskın karakteri geride bırakmaya çalışır. Kimisi teslim olur, ortamda izleyici olarak bulunmayı tercih eder. Kimisi ise kaçınır, böyle bir durum hiç yokmuş gibi davranır. Domine edilmiş ortamın da, baskın karakterin de farkında değildir. Hangisine daha yakınsınız sizce?
Davranış farklılıkları mizaçla ilişkili olduğu kadar öğrenilmiş davranışlarla, inançlarla da ilgili olabilir.

  • Alyoşa  (06.01.20 22:59:29) 
Söylediğin, yaptığın herhangi bir şeyden dolayı seni eleştirmesinden tedirgin oluyor musun?


  • herşeyi soran adam  (06.01.20 23:25:19) 
@herşeyi soran adam, sanırım tek korkum beni yine sessiz ve muhabbeti kötü olarak algılayacak olmaları


  • abelardo  (06.01.20 23:42:12) 
Özgüven eksikliği+1.


  • j r r tolkien hayrani  (06.01.20 23:49:10) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.