1 ayda ispanyolca öğrenmek

merhabalar, özellikle ispanyolca bilenlerin yardımına sığınacağım bir soruyla duyuru ahalisinin karşısındayım.

Mart ayında 4 haftalığına malaga'ya gidiyorum, bir dil okuluyla anlaştım.

Haftada 20 saat 8 kişilik sınıfta grupla, haftada 5 saat de bire bir olmak üzere toplam 25 saat ders alacağım.

Yani 4 haftada 80 saat grup dersi, 20 saat özel ders edecek.

Daha önce hiç İspanyolca eğitimi almadım, dile pek aşina değilim fakat B2 italyanca ve B2 fransızca konuşuyorum.

İspanyolca bir metin gördüğümde büyük oranda çıkarım yapabiliyorum.

Bu 1 ayda kafayı kırıp öğrenebildiğim kadar İspanyolca öğreneceğim.

”Bir ayda bir sikim olmaz” diye düşünürseniz sonuna kadar kabulümdür, dediğim gibi, ben sadece elimden geleni yapacağım ve öğrenebildiğim her bir kelimeyi kâr sayacağım.

Tavsiyeleriniz nelerdir? Bildiğiniz podcast, bol diyaloglu film, şarkılarının dili ispanyolca öğrenenlere pek uygun müzik grupları, basit dille yazılmış kitaplar var mıdır? Yahut dil öğrenimine yardımcı kaynaklar, yayınlar mevcut mu aklınızda?

Hangi noktalarda nasıl öğütler verebilirsiniz yolun başındaki bir insana, siz aynı durumda olsanız tam olarak ne yapardınız?

Teşekkürler ediyorum, iyi akşamlar diliyorum

İtalyanca çok işine yarar İspanyolca öğrenirken. Bence bunu busuu gibi uygulamalarla da destekle.

  • yukselen gunes evi  (06.01.20 20:35:25)
B2 İtalyanca-Fransızca bilen kişi İspanyolcayı da anlar zaten bayaa ki okuduğumu anlıyorum demişsin.

ben hala öğrenmeye çalışıyorum ve bu site bayaa faydalı bence espanol.lingolia.com

Bol şanslar
  • euteamo  (06.01.20 21:18:38)
Paralı ama Babel programını deneyebilirsiniz. Almanca için, duolingo'dan kat kat verimli idi.
Memrise var bir de, bu tip programları destek gibi kullanıp gerçek sınıfta görüdüğünüz derslerden daha fazla verim almayı sağlayabilirsiniz diye düşünüyorum.

  • firez  (06.01.20 21:32:40)
Hocam fiyatı söyler misiniz?

  • 6 yasimdan beri metal dinliyorum  (07.01.20 00:27:38)
@6 yasimdan beri metal dinliyorum
1500 euro'ya gelecek şehir merkezinde konaklamayla birlikte

  • tejeve  (07.01.20 00:35:37)
öğrenmeye duolingo ve michel thomas ile başladım. ikisinden de nefretle bahseden insanlar var. önyargılı değilseniz ikisini de tavsiye ederim. onlar dışında favorilerim:
podcast
duolingo spanish podcast: podcast.duolingo.com
hoy hablamos: open.spotify.com
online kısa hikayeler
stories.duolingo.com
"seviyeli" hikaye kitapları
paco ardit <3 www.amazon.com
dil bilgisi
assimil spanish with ease (eski bir basımı var elimde, yılını hatırlamıyorum)
collins complete spanish: www.amazon.com
gramatica de uso: www.amazon.com
youtube
31 minutos: www.youtube.com
  • ganbatte  (07.01.20 13:22:55 ~ 13:24:35)