Ev yoğurdu mayası arıyorum.

Paylaşmak isteyen olur mu? Taş gibi yoğurt yapmak istiyorum. Yer: istanbul kadıköy. Her yerine giderim valla

Beşiktaş uzak gelmezse ben getirebilirim. Ama yoğurdu "taş gibi" yapmak için sadece maya yeterli olmayabilir.

  • atini kaybeden prens  (06.01.20 19:52:47)
Nohuttan kendin yapsan? İnternetten bir sürü tarif bulabilirsin nohuttan yoğurt mayası yapım tarifi.

  • Mirket  (06.01.20 19:56:21)
ev kartal, işyeri ataşehir finanskent. hangisi uyarsa gelebilirsin.

  • surprise  (06.01.20 21:37:14)
sade activia +1

  • kibritsuyu  (07.01.20 06:12:48)
taş gibi yoğurt yapmanın mayayla pek ilgisi yok bence. geçen günlerde bir hevesle kendim yoğurt yapmayı denedim. sek yoğurttan mayaladım yoğurdu.

sert olması için süt köpüklendikten sonra havalandırarak karıştırın. daha sonra mayayı karıştırınca üzerini tülbentle örtün ki buharlanıp yoğurdu yumuşatmasın
  • kablelvuku  (07.01.20 08:10:15)
moda ladies facebook grubuna girin, ordan yardimci olur komsular.

  • jimicik  (07.01.20 09:49:34)
Ben migrostan aldığım 4lü şişede toz mayayla ve inek+manda sütü karışık yapıyorum, gayet koyu bir yoğurt oluyor.
Taş gibi ne demek bilmiyorum, ben süzme yoğurt kıvamını pek sevmem zaten ama hiç sulu olmuyor yani.

  • sopiro  (07.01.20 09:52:08)
taş gibi yoğurt yapmak için sütün suyunu uzaklaştırman lazım.
sütteki kuru madde oranı artacak yani. bunuda kaynatma yada vakum ortamında yapacaksın.
maya için ben eczanelerden probiyotik hap alıyorum.
bu haplarda 8-10 tane bakteri oluyor. 2 tane hapı maya gibi karıştırıp yoğurt yapıyorum. o yoğurdu buz küpleri şeklinde donduruyorum.
o buz küplerinden 2 tanesi maya olacak şekilde uzun süre kullanıyorum. böylece maya maliyeti sıfıra geliyor nerdeyse ve hazır yoğurt mayasındna daha fazla bakteri oluyor.
  • aslindasorunumpsikolojik  (07.01.20 11:27:21)
Taş gibi yoğurt mayasına 1 kaşık karbonat katarak elde edebilirsin.

  • neysene  (23.02.20 13:00:08)