[]

PDF'ye nasıl çerçeve ekleyebilirim?

Çıktısını alacağım PDF dosyası grafik ve metin içeriyor.
A4 çıktısını alırken etrafında yaklaşık 1 cm kalınlığında çerçeve olsun istiyorum.

Önceden JPG formatındaki resimlere fotoğraf düzenleme uygulamasıyla A4 oranına uygun bir şekilde çerçeve ekleyip PDF'ye çevirmiştim, önizleme kısmında A4 kağıdın en dış kısmında normal çerçeve olarak gözüküyordu fakat üst taraflardan boşluk kalacak şekilde çıktı.

Nasıl yapabilirim?

 
Çerçevenin çıktısını alıp, aynı kağıda tekrar pdf yazdırmak da bir seçenek.
Onun dışında wordde açmayı başarabilirsen orda ekleyeblirsinix

  • masseter  (06.01.20 16:34:08) 
acrobat pro varsa kendiniz manuel elle çerçeve ekleyebilirsiniz.


  • creedwar  (06.01.20 17:15:03) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.