[]

Hangi bölüme gitmeliyim?

Bel ağrısı yaşıyorum fazlaca ve bazı sabahlar sağ ayağımın üstüne basamıyorum, genel olarak sağ bilek sıkıntılı. direkt ortopediye mi gideyim? yoksa fıtık ihtimaline karşı önce başka birime mi gidilir?
 
(bkz: beyin cerrahi)


  • helenart  (06.01.20 11:49:01) 
Ortapediye danışıp MR çektirtin.. En acilinden. Fıtık ile 2 senedir yaşıyorum ve size önerim asla hafife almayın ağrılarınızı önlem alın.


  • denizmaniaherif  (06.01.20 11:54:54) 
ortopediye gidilecek önce. o da muhtemelen beyin ve omurilik cerrahisine yönlendirecek.


  • d e j i n  (06.01.20 13:05:01) 
bel ağrısı düşme, çarpma, burkma vs gibi nedenlerle alakalıysa ortopedi bölümü, belden bacağa vuran ağrı varsa beyin cerrahisi bölümü bakıyor. kendinize şu soruyu sorun
benim ağrım hangi durumdan kaynaklanıyor olabilir.
duruma göre romatizma vs gibi bir rahatsızlık ise bu zaten çeşitli tetkiklerden sonra anlaşılacağı için doktorunuz fizik tedavi ya da romatoloji bölümüne yönlendirme yapabilir.
ya da dümdüz bu bölümlerden birine gittiğinizde o gerekli branşa yönlendiriyor zaten.
  • sinerji  (06.01.20 13:59:36) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.