Farenjit bu kadar süründüren bir şey miydi

Dört gündür yatıyorum hala yutkunduğumda acı ötesi acı var
Dün antibiyotiğe başladım
Ateşim azalmadı
Sürünüyorum iştahım yok
Yatamıyorum Bile acıdan

bademcik iltihabı gibi olabilir mi? bu ara çevremde baya insan var ateşler içinde 5-6 gün savaş verdiler. salgınımsı bir durum sanırım. yoksa normal basit faranjit genelde 2 günde hafifliyor, ateş de pek yapmıyor. bir arkadaşım hastanede kaldı bir gece bu yüzden, diğer biri de ciğerlere inme şüphesiyle baya bi uğraştı. ihmal etmeyin doktora gitmeyi.

  • awlmi  (06.01.20 10:25:55 ~ 10:26:58)
Beni en çok seven hastalıktı..Yılda 3-4 defa yakalanırdım.Eskiden 10 gün boyunca yataklara düşürürdü beni 6 kere iğne ve ekstra antibiyotik ile ancak geçerdi.. Yeme alışkanlıklarımı değiştirip biraz vücudumu hareket ettirmeye başladım. 2.5 günde geçti geçen sene yakalandığımda.. Belki biraz daha kendinize iyi bakmalı radikal kararlar almalısınız sağlıklı yaşam adına..

  • denizmaniaherif  (06.01.20 10:26:38)
Farenjit cok kotu bir hastalik. 1 kez gecirdim, 2 hafta yattim.
Kendinize dikkat edin. Dinlenin iyice.

  • kuehles blondes  (06.01.20 11:03:16)
faranjitin kötü tarafı önlem alınmazsa bronşite veya daha kötüsü sinüzit iltihabına çevirmesi. 2-3 sene üst üste sinüzit iltihabına çevirerek beni haftalarca yatak döşek süründüren bu hastalığa karşı son zamanlardaki tedavim alkol oranı %70'i bulan bulgar rakısı ile gargara yapıp sonra da birkaç shot atıp uyumak.
çok sıcak ve çok soğuk şeyler yiyip içmeyin sakın.

  • halanne  (06.01.20 11:25:42)
oyy ben de geçen hafta atlattım, hatta iş arkadaşlarımın ikisi pert oldu benim gibi. ondan önceki hafta patron atlattı, kesin bize de bulaştırdı (-_-). apartmanda da bir sürü insan hastaydı. bademciklerin üzerinde beyaz bölgeler varsa kriptik anjin kulübümüze hoş geldin :( öldürmüyor süründürüyor şerefsiz <insert here ana avrat yedi ced küfür> antibiyotik gerekebilir, eğer beyaz bölgeler varsa normalde on tane penisilini gacırt diye yapıyorlar ama ben yarım kutu cefaks + yarım kutu cec ile atlattım. türkmen bir komşumuz var kadın sadece sarımsak + theraflu ile atlattı nasıl yaptı ben de bilmiyorum kadın resmen babushka (rus teyzelerden öğrenmiş sarımsağı, doğal antibiyotik ya) bence direkt doktora git, hiç aksatma. şansıma dört kilo birden verdim iki günde, tek artısı bu oldu bana XD kemiklerim öldü acıdan, hatta vücudumda bilmediğim kasları falan keşfettim o derece pis bir hastalık ki romatizmam var yıllardır çekiyorum ağrı, ondan bile beter bu <insert here ana bacı küfür> hastalığı..

özet geç diyenler için: doktora gidiniz efendim.
  • pasp  (06.01.20 11:38:26)
farenjit olmamak için sürekli takviye alıyorum.

  • sizofren06  (06.01.20 12:16:00)
maalesef faranjit (gırtlak iltihabı) biraz öyle. hatta kronik ve akut olmak üzere iki tip var. biraz uzun sürebiliyor. boğazınızda cam kırıkları varmış gibi hissiyat, yutkunma zorluğu, halsizlik vb etkileri olabiliyor. bol bol dinlenmek , sıvı tüketmek, fazla konuşup sesi yormamak gerekiyor. adaçayı (hazır poşetler değil) gargarasını gün içinde boğazınızda gargara yapmak faydalı olabilir.

  • sinerji  (06.01.20 14:17:41)