Dünya Bankası, IMF, ILO vb

Başlıktaki gibi uluslararası kuruluşlarda çalışan ya da çalışanlardan tanıdığınız var mı? İŞ nasıldır? "İçi bizi, dışı sizi yakıyor" diye tanımladılar. Siz ne dersiniz?

Çalışan yokta imf nin bulaştığı her bir ülkede (arık nasıl tavizlerle anlaşma yapıp kredi alıyorlarsa) ekonomik kriz çıkıyor. Kısacası dışı sizi bizi değil, dünyayı yakıyor. Yanılmıyorsam bunlardan ikisi brezilya ve arjantindi.
Diyeceğim şey:uzak dur.
Bizde ise
2001 de anayasa kitapçığını fırlatma sonucu başlayan krizin çözümü olarak imf den borç alma kararı çıktı.
Sonraki zamanlarda etkisini tam bilmiyorum.
Zaten batının insafına kaldıysa bu işler hep yandık zaten.
  • Erva  (04.01.20 16:25:35)
Yukarıdaki yoruma takılmayın. Politik bir yaklaşım sergilenmiş.

Genelde bu tarz kuruluşlarda doktorasını tamamlamış ama akademide kalacak kadar iyi olmayanlar veya master sonrası doktoraya devam etmeyenler, profesyoneller, çalışır.

Mesai kavramınız yoktur, oldukça fazla çalışırsınız. Genelde sürekli benzer işler yaptığınız için insanların köreldiğinden söz edilir. Kapınızın önünde ferrari varken sürecek zamanınızın olmadığını düşünün. Maddi açıdan oldukça tatmin edicidir.
  • E.  (04.01.20 16:55:11)