[]

İkinci el alım/satımda kargo ücreti kime ait olmalı?

Varsayılan durum nedir?
 
iki tarafın anlaşmasına bağlı. bir ürünü 110 tl'ye kargosu göndericiden olacak şekilde de satabilirsiniz 100 tlye kargo alıcıdan olacak şekilde de satabilirsiniz. fark etmiyor. varsayılan diye bir şey yok. ama çoğunlukla kargo alıcıya aittir.


  • mr.goodcat  (04.01.20 14:09:50 ~ 14:10:43) 
ben kargo alıcıya ait satarım genelde. pazarlık yaparlarsa hadi kargo da benden olsun demişliğim olmuştur


  • argent dawn  (04.01.20 14:20:52) 
kargo ücretleri inanılmaz arttı. son 2 senedir sattığım her şeyi alıcı ödemeli yolluyorum. en ufak bir parçaya 20 25 lira ücret çıkıyor. ürün alırken de hep böyle yolluyorlar. kimse kargo parası ödemek istemiyor.


  • Tears of Devil  (04.01.20 14:31:59) 
İkinci el ürünlerinde satıcı (saat, kıyafet, oyun konsolu, vb.)

Üretim ürünlerinde alıcı (bal, salça, turşu, sucuk vb.)
  • otopsicocugu  (04.01.20 14:46:57) 
Nsa'da alıcıya aittir. Satıcı, alıcının bulunduğu konuma göre fiyat mi belirleyecek ?


  • prizmatik  (04.01.20 15:28:08) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.