Trump bir budala mı yoksa bir dahi mi?

Evet, yaptığı onca budalalığa rağmen dünyanın en güçlü lideri. Demokrasi denen nane sayesinde de Amerikan başkanı olabilmiş. Bu kadar uçuk, yüzeysel bir adam nasıl oluyor da dünyanın en güçlü ülkesinin başına geçip, istediği çoğu şeyi elde edip üstüne bir de bu kadar zekice diplomasi yapabiliyor?

Bu adam bir budala mı yoksa bir dahi mi?

cidden illa 2 sinden biri mi olması gerekiyor. bizim budalalık olarak gördüğümüz şeyleri yapması onu budala mı yapar? devlet başkanlığı seviyesinde eylemlerden bahsediyoruz ve bu devlet dünyanın en güçlü devleti. sizce cidden yetkin miyiz eylemlerini ve sonuçlarını tam olarka kavrayıp bunları budalalık olarak nitelendirmeye? ve budala olmadığı sonucuna varırsak illa dahi mi demeliyiz?

  • papuayenigine02561  (04.01.20 13:36:18 ~ 13:37:08)
Kukla

  • silah taciri  (04.01.20 13:41:01)
usa derin devleti istediği çılğınca şeyleri yapmak için bu adamı başa getirdi,

her çılgın hamlede zaten trump deliydi diyecekler
trump'a sorsan her şeyi usa için yaptım diyecek.

sonuç ve kim ne kazandı olarak bakarsan usa'nın dehşet kazanımları var.
  • dedim dedim de kime dedim  (04.01.20 13:41:12)
@papuayenigine02561 Bir an Trump’ı değil de Einstein’ı, Stephen Hawking’i, Tesla’yı ya da Shakespeare’i mi sordum diye başlığa baktım.

Sizi bilmem ama ben birçok kişinin bunu tayin etmek konusunda yetkin olduğunu düşünüyorum. Budalalıktan anladığınız nedir bilmiyorum ama Trump’ı yeterince tanımadığınız, geçmişini bilmediğiniz ve deli saçması demeçlerini gözden kaçırdığınız çok belli.
  • levent bilgen  (04.01.20 13:57:04)
kukla+1

kişilerin hiçbir önemi yok siyasi işlerde. gücü elinde bulunduranlar ne isterlerse onu yapıyor devletler, ordular vs. dünya çok boktan bir yer oldu.
  • hemsta  (04.01.20 14:01:24)
buradaki yorumlar (temsili) pbs.twimg.com
:))

  • asbe  (04.01.20 15:09:57)
kendi ülke liderinize bakın. dünyada kukla çok.

  • mikahakkinen  (04.01.20 16:05:16)
trump öncelikle bir girişimci..
girişimcilerden verimli bir siyasetçi çıkacağına hiç inanmıyorum..
bu adamın da önceliği kendi şirketleridir muhtemelen..
ne de olsa başkanlık geçici şirketleri kalıcı..
  • strobist  (04.01.20 16:07:58)
amerikan politikasi icin, ve aslinda neredeyse herhangi başka bir ülkenin politik sistemi icin, sunu bilmek önemli.

ön planda gördügünüz liderlerin arkasında cok karmasik ve cikar iliskileri agina dayali bir koalisyon var, ve liderlerin agzindan cikan sözlerin asıl sahibi arkaplandaki puppetmaster'lar. liderlerr kendilerine ne söylenirse onu yapiyor, aksi takdirde orada kalamiyor. bir puppetmaster icin en eglenceli kuklalardan birir de trump, trump kazandigi paraya ve megolamanisini besleyecegi söhrete bakiyor, dünya falan umrunda degil.
  • proteus  (04.01.20 17:41:32)
Babadan zengin, şımarık, egoist, ırkçı bir adam.
Bıraksan iki koyun güdemez.
Aptalın teki.
  • yesil basli govel santor  (04.01.20 17:49:27)