Sokak hayvanlari icin arabada mama muhafaza edebilmek

Bagajimda yuklu miktarda mama olsun istiyorum. Normalde bozulmasin diye bir iki kilo oluyor arabada. Ama bitiyor ve cogu zaman evden cikarken yanima almayi unutuyorum maalesef :(

On onbes kilo belki daha fazla bagajda nasil bozulmadan tutarim.

Ben asiri pimpirikliyim. Bozulur diye tribe girip on kiloyu cope atarim. O yuzden kesinlikle bozulmamasi gereken bir cozume ihtiyacim var

Her hayvan gordugunde tribe girip duruyorum :(

Hatta simdi yazarken aklima geldi. Yedek su kabi ve su da olsun.

Bazen apartman giderinden akan pis suyu icen kesi kopek de oluyo :(

ben küçük paketli mamalardan alıyorum, 2 yıl süresi oluyor zaten.

  • xvyz  (04.01.20 07:38:33)
avm'lerde satılan kenarları kilitli plastik kutular var.
www.google.com

bunların size uygun olan boyundan alabilirsiniz.
bir tupperware değil, ama mamayı taze tutar.
istiyorsanız büyük tupperwarelerden de alabilirsiniz, ama pahalılar.
bir de plastik bir kürek lazım mamayı kutudan alabilmek için tabii.

su için de en mantıklısı beş litrelik bir su alıp, restoranların çorbalar için paket serviste gönderdikleri karton kaselerden bulundurmak.
ya da atılabilir olan daha büyük şeyler de olabilir.
üşenmezseniz birkaç tane beş litrelik pet şişeyi yarısından kesip iç içe koyarak arabada bulundurabilirsiniz mesela, o da bir seçenek.
  • blatta hiberna  (04.01.20 07:46:27 ~ 07:47:11)
öncelikle allah sayımızı arttırsın diyorum ;) merhamet kazanacak.

benim arabam yok ama çantasız dolaşmam genelde. 10-15 kiloluk mamlardan alıp eve koyuyorum. her dışarı çıktığımda evde küçük ya da orta boy reçel cam şişeleri var. onları doldurup koyuyorum çantaya. su olayına henüz giremedim maalesef. sizde araba olduğu için bu şekilde daha çok paket yapabilirainiz
  • everythingok  (04.01.20 10:21:53)
5 litrelik pet su şişesinin hem ağzı geniştir, hemde kapağa hava sızdırmadığı için uzun süre bozulmasını önleyebilir.

  • aslindasorunumpsikolojik  (04.01.20 10:42:05)
Mesaj atmama izin verirsen bir ürün paylaşacağım.

  • valentinov  (04.01.20 18:01:57)