[]

Fotoğraf makinesi önerisi

Merhabalar daha çok manzara fotoğrafları için kullanacağım bir fotoğraf makinesi alacağım maksimum 1500 lira bütçem var. Önerisi olan var mı acaba ?
 
2.el Canon 600-650-700D serisinden kamera.
Fakat lens daha önemli aslında ve düzgün lenslerin kendisi 1500 liradan fazla. Şimdilik mecburen 18-55 kit lensi ile almak durumundasın.

  • nhk ni youkosu  (04.01.20 00:31:10) 
Direkt model olarak tavsiye verebilecek biri değilim ama dslr alacaksan ekranı dönenlerden almanı öneririm. Manzarada belki çok işe yaramaz ama farklı açılar çekerken çok işe yarıyor.
Bir de full frame mi yoksa crop sensör mü istiyorsun? aynı lensi taktığında crop sensörlü makine daha dar açıdan çekecektir. (kırpılmış gibi)

  • cauldronwizard  (04.01.20 00:31:34) 
@cauldronwizard full frame istiyorum.


  • frkn83  (04.01.20 00:49:56) 
O paraya kit lensli bile full bulamazsın, gece manzarası çekmeyeceksen full frame'e çok da ihtiyacın yok zaten. Olsa daha iyi olur ama en az 2-3 katına çıkman lazım.


  • Bruce  (04.01.20 00:55:47) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.