Araba alacağım ama alamıyorum

Max. 50 bin TL'ye kadar araba alacağım. Km'ler uçmuş durumda, temiz araba yok denecek kadar az. Boya takıntım falan yok. Hasar kayıtsız, düşük km'li temiz araç bulmak imkansız gibi. 50 bin de az para değil hani. 2.el piyasası malum fena halde. Bile bile lades diyorum ona rağmen temiz araç yok denecek kadar az. Varsa tavsiyeniz alırım. Bu arada düşündüğüm araçlar golf 5, focus, Astra, Corolla vs. çok da bir alternatif yok gibi zaten.

50bin tl dediğin 10bin dolar bile etmiyor. O da yarı yarıya vergi zaten sıfır araç alırken.
Gerçek şu ki, ülkenin kötü yönetilmesinin bedelini hepimiz beraber ödüyoruz.
Hayat pahalılığı var çünkü ekonomi bitik,ekonomi bitik çünkü devlet kadrolarında liyakat yok, ülkede adalet yok demokrasi yok, huzur yok. Kavga var, savaş var, hır gür var, yeğencilik var, admcılık var, dincilik var.
Bilim yok, sanayi yok, teknoloji yok, sanat yok.
Yok oğlu yok.
  • yesil basli govel santor  (03.01.20 23:21:18)
50.000 lira şu anki piyasada hiç de çok bir para değil. Evet 50.000 çok para fakat araba bakıyorsan değil.

Şimdi benim anlamadığım bütçe 50.000. Astra üzerinden gideyim bugün yeni bir astra satın almak istesen en az 130.000 tl. Düşük km'li bir astra bakıyorsun 4-5 senelik temiz bir astra bakıyorsun.

Söyler misin adam neden temiz 4-5 yıllık düşük km'li astrasını sana satıp üstüne en az 60K koyup yeni bir araba alsın?
  • denizgonen  (03.01.20 23:24:02)
Bende getz var 2005 model, bugün arkadaş gir bak fiyatlara inanamazsın dedi, girip özelliklerini yazdım ortalama 36 bin lira yazıyor. daha 1 ay önce 30 bin civarıydı. ikinci el arabası olan satmasın derim.

cevap: getz öneririm.
  • işimdeyim gücümdeyim  (03.01.20 23:25:34)
Şu devirde 50bin bütçem olsa, kmsine kazasına hasar kaydına bakmadan, en uzun süre binebileceğim arabayı almaya, karı o şekilde yapmaya bakardım. Yani kazasız olsun yılı km si düşük olsun satarken kar edeyim noktasından bütçe olarak bi 100bin uzaktasınız.

  • Hakan1980  (03.01.20 23:26:19)
micra bulabilirsin iyidir hocam, ama onlarında fiyatları yükseldi baya 2012 ve üzeri modeller için söylüyorum

  • bbb_1  (03.01.20 23:34:37)
Hocam o paralara dusuk km bulamazsin, yasi kucuk araba da bulamazsin.
Mesela corolla bakıyorsan 10+ yas corolla alabilirsin anca.

Corolla, astra, golf hep piyasa arabalarina, yani tutulan arabalara bakıyorsun ama butce dusuk. O paralara bu araclar olmaz. Illa bunlardan birini alscam diyorsan dusuk model alirsin.
Corolla'nin 2006sini falan alirsin anca, km de 100binin ustunde olur ki 100-120bin km bu paralara iyi.

Hem tutulan arabalara bakıyorsun, hem de dusuk km istiyorsun. Bu yuzden alamiyorsun araba.
  • stavro  (03.01.20 23:41:52)
@denizgonen, 4-5 yaşında bir arabayı hayal bile edemiyorum 50 bine. piyasadan bihaber misin? Düşük km derken de 40 binde olsun falan demiyorum. 150-160 binlere tamamım ama yok. Geçtim 4-5 yaşı, 2008 model üzerinde bir araç yok bu fiyatlara. Olanlar da ağır hasarlı vs.

  • lionel andres  (03.01.20 23:44:42)
@stavro, 150 binde 2005-2008 model arası dediğim arabalara 50 bin vermeye hazırım. 2010+ olsun, km de 100bin altı olsun diye bir krater belirlemedim doğal olarak.

  • lionel andres  (03.01.20 23:47:42)
Astra üzerinden konuşuyorum. Astra h kasalar classic 3 adı altında 2013 yılına kadar üretildi. O bütçeyle alman arabası bakma. Düzgün bakıldıysa km çok da önemli değil. 2003 kasa corollayı 2013'e kadar kullandım. Sıfır sıkıntılı bir araba idi. Lps'siz olanını arayabilirsin.

  • denizgonen  (03.01.20 23:58:08)
www.sahibinden.com

bugun senin butcen yakin butcede bir arkadasa araba bakiyorduk malum sitede, temiz bi elentra ve nissan note satildi. aramaya inanirsan bulursun.
  • 1917  (04.01.20 00:26:03)
Segment beklentini düşürüp b sınıfına bi bak. Daha üst model ve daha düşük km bulabilirsin.

  • antihero  (04.01.20 08:23:04)
Otomatik vites arıyorsan mantıklı değil, bu paralara bulsan bile o şanzıman hayata küstürür seni büyük ihtimal ile.

"Dizel, manuel, 2010 üstü, 50 bin TL'ye kadar, 150 bin km altı" bu seçeneklerde bir sürü model çıkıyor mesela;

www.sahibinden.com
  • John Bloor  (04.01.20 10:17:48)
Şuna da bi bak hocam. Güzel şeyler var. Evo, cruse fena değil mesela.

  • the real brad pitt  (04.01.20 13:01:56)
  • the real brad pitt  (04.01.20 13:02:39)
bence araştırmaya devam edin. ben salaklık mı ettim diye düşünmeye başladım.
3 ay önce 90.000'deki 2004 opel corsa'yı 36 bin'e sattık.

benim gibi saflar olabilir belki.
  • durme  (04.01.20 13:09:54)
Cruze al

  • owaki  (04.01.20 14:23:44)
2 sene önce 41bin'e aldığım 2007 corsa şu an 48-50bin bandına çıkmış. araba alınacak bir zaman değil sanırım.

  • 9kuyruklukedi  (04.01.20 14:44:13)