[]

akademik ilanlara başvuru sorusu vol bilmemkaç

lisans diploma fotokopisinin onaylı belgesini istiyorlar. diplomamı henüz almadım okuldan okulda onaylı fotokopisini almam mümkün müdür? yoksa mecbur notere mi gitmem gerek? ek olarak yeni mezun oldum diplomam henüz hazır değil desem ve e devletten aldığım barkodlu mezun belgesini versem başvuru için problem olur mu? diplomam fakültede bekliyor bu arada 4-5 ay önce basılmış.
 
+ek soru
onaylı transkript belgesi de isteniyor haliyle. bende e imzalı ve barkodlu transkript var. sonuçta e imza da onay demek değil mi ? sorun olmaz sanıyorum doğru mudur?

  • debian  (03.01.20 10:47:14) 
Geçici mezuniyet belgesi de diploma yerine geçiyor. Onunla her yere başvurdum. İş, yüksek lisans, burs, okutmanlık...


  • d max  (03.01.20 11:20:41) 
Diplomayı alırken öğrenci işlerinden rica ederseniz "aslı gibidir"li fotokopiler verebilirler birkaç tane, o yeterli olur. (Fakülte sekreterinin ıslak imzası da gerekir.)

Mezuniyet belgesi de işinizi görür.
  • kobuzchu kiz  (03.01.20 12:19:26) 
e imza ve onay hiçbir işe yaramayan bir uydurmadır.

e devletin verdiği hiçbir belge hiçbir işe yaramaz, hiçbir yerde geçerli değil hiçbiri.
  • inekadam  (03.01.20 18:01:03) 
@inekadam e devletten değil okuldan almıştım transkriptimi ve e imzalıdır şeklinde yazıyor. bununla yüksek lisansa kayıt oldum kabul edildi.

e devletten mezun olduğunuzu gösteren e imzalı bir belge alınıyormuş bunu istenen onaylı diploma yerine kullanabilir miyim diye merak etmiştim aslında.
  • debian  (03.01.20 18:15:55) 
sizi yüksek lisansa kayıt eden yanlış yapmış.


  • inekadam  (03.01.20 18:24:51) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.