[]

Son Dakika İş Görüşmesi

Selam,
Yaşadığınız ilden uzakta tatildesiniz. Yarın öğleden sonra başka bir ile iş görüşmesine davet ediliyorsunuz. Kıyafet nispeten spor olacak. Görüşmede bu son dakika durumu belirtmek amatör bir davranış mı olur? Teşekkürler. 
Davet edilen konuşmada bu durum belirtilerek başka bir tarih için görüşme ayarlanır.
Eğer o an belirtilmediyse, o iş yalan olur.

  • lcha  (02.01.20 17:00:26) 
İlk görüşmede giyim tarzınız insan kaynakları yetkilisinin kafasında yaratacağınız ilk izlenimdir, önemlidir. Mümkünse arayıp izin isteyin yarım saatlik gecikme için.


  • Cookie  (02.01.20 17:01:23) 
Ucuz yollu bir beyaz gömlek ve pantolon alınabilir bence.. Spor gidecekseniz hiç gitmeyin..


  • denizmaniaherif  (02.01.20 17:09:16) 
Hocam bankaya mı gidiyorsun, yazılım firmasını mı mesela? Gittiğin yeri kabaca belirtsen daha sağlıklı yorumlar yapılabilir. Ayrıca nispeten spordan kasıt nedir? Başlıktaki bilgilerle neye göre yorum yapalım anlamadım. Görüşmeye gittiğin yerde takım mı giyiyor insanlar yoksa pantolon gömlek mi mesela?


  • mesa  (02.01.20 17:13:07 ~ 17:15:02) 
Spor gidip o bahaneyi söylediğinizde hiçkimse sizi duymayacak, tipinize bakıp bizimla değılsın diyecekler. Ama en hızlısından bi pantolon gömlek ayarlarsanız ve durumunuzu da izah ederseniz +10 puan alırsınız adam tatildeymiş ama işi ciddiye almış özenip gelmiş derler.


  • megalomaniac  (02.01.20 17:13:59) 
@Mesa üniversite bünyesinde araştırma merkezi

Cinsiyet kadın bu arada.

Spor kıyafetten kasıt kalem etek ya da kumaş pantolon ol(a)mayacak
  • 2027  (02.01.20 17:34:44) 
Yarın öğlene kadar kıyafet alma imkanın varsa al bence öyle git. İmkanın yoksa da kesinlikle arayıp durumu belirtmelisin (bugün aramalısın yarın olmaz), dilerseniz başka zamana erteleyelim dersin yok hiç önemli değil falan diye diretirlerse de git yani bence. Bahanen var ve kabul etmişler sonuçta.


  • mesa  (02.01.20 17:41:12 ~ 17:41:52) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.