[]

Küçük midi klavye tavsiyesi

Arkadaşlar aslında Nektar Lx25+'ı beğenip aldık fakat stokta yokmuş, yerine Novation Mini MK3 vermeyi teklif ettiler. Tuşları daha küçük, daha fazla ama küçük padleri var(ve ableton dışında çok efektif olmayabilir)
Nektar: media.mydukkan.com

1. Novation Launchkey Mini Mk3 (www.musictech.net )
700gr, aşırı küçük hafif plastik ama özellikleri hiç fena değil.

2. Arturia minilab mk2 (media.sweetwater.com ) o knob'ların hepsini kullanamam. Pad'ler de yan yana olduğundan drumpad olarak hoş olmayabilir. Malzeme olarak daha iyi olduğu kesin gibi.

3. Alesis V25 (tam boy tuşlar, 8 adet 1" pad, fakat kayıt vb. transport tuşları yok) images-na.ssl-images-amazon.com

bunlardan hangisi?
Akai Mini tercih dışı, tuşları er ya da geç bozuluyor veya bir kısmında üretim hatası var gibi duruyor.

 
Uzun uzun cevap yazmıştım, yok etti duyuru :/

Geçen hafta ben de nektar lx61+ alma niyeti ile dore'ye gitmiştim, novation launchkey 61 ile döndüm eve.

Benzer bir değerlendirme yapabilirim sanırım o yüzden. Build olarak, tuşlar olarak çok daha iyi nektardan.

Ableton ile sorunlar yaşadım driver olsun, genel olarak programın kendisi ile olsun. Lisans verdiler diye kurmuştum ana uğraşmadım.


Ben piyano öğrenmek için başladım, garageband kullanıyorum ve çok memnunum. Bahsettiğiniz padler de garageband olsun, androidde bandlab olsun efektifler gayet.

Dore sanırım tek çekim yapınca ufak bir indirim yapıyor bilginiz olsun.
  • aguen  (02.01.20 16:24:32) 
bende alesis v25 var, alırken araştırdığımda(global araştırdım) en kullanışlısının akai mpk mini 2 olduğunu görmüştüm. en çok satılan model zaten amazon'da. diğerlerinden daha erken bozuluyor gibi bir şey görmemiştim ama bana denk gelmemiş olabilir tabii.

taşıma derdin varsa launchkey mk3, alesis çok portatif değil. onun haricinde alesis'lerin velocity problemi var, beni uğraştırdı mesela. pad'lerini comfortable bulmadım ayrıca, pad kullanımı benim için önemli o yüzden deneyerek alsaydım launchkey alırdım(onu sonra denedim).
  • Bruce  (02.01.20 16:43:32) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.