[]

Bilurubin yüksekliği tek başına ne anlam ifade eder

eksiup.com

Referans aralığı dışında ama sistem normal diyor. Yüksek olmaai da bir sey ifade eder mi


 
anlamlandırılacak bir yükseklik değil.


  • sutlu nescafe  (02.01.20 00:08:06) 
Öncelikle doktor değilim, dolayısıyla değerin yüksek olup olmaması ile ilgili vs. bir şey diyemem. Ancak indirekt biluribinin yüksek olması (bkz: gilbert sendromu)'nun göstergesi de olabilir.


  • semyasa  (02.01.20 00:51:25) 
yenidoğan sarılıkta limit 20 idi sanırım. ki 0.20 den 0.25 gibi bir rakam üzerinde. birşey ifade edecek kadar yüksek olmamalı bu fark. alanında uzman bir doktora gösterin tabi ama evham yapmaya değecek bir olay değil bence hocam


  • HasanK  (02.01.20 04:35:15) 
bende de genel bilurubin yüksekliği var. (bkz: gilbert sendromu) teşhisi tek tahlille anlaşılabilecek kadar kolay değil. Uzun takip ve inceleme gerekiyor. Zaten seninkisi çok yüksek değil normale çok yakın. Sorun etme, bir kaç ay sonra yeniden kan ver normal olduğunu göreceksin.


  • kraldan cok kralci  (02.01.20 08:35:56) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.