babasını kaybeden arkadaşı teselli etmek

merhaba, bugün arkadaşım babasını kaybetti. telefonda sesi çok kötü geliyodu ve ağlıyodu. bu gece uçağa binip yanına gideceğim ve 1 gün kalacağım. ama telefonda da diyecek bi şey bulamadım açıkçası. bu süreçte sizce onu daha iyi hissettirmek için yapabileceğim bi şey var mı? başın sağolsun demekten başka bi şey gelmiyor elimden. kendimi çok faydasız hissediyorum.

yanında ol ve yalnız olmadığını ona hissettir yeter. Bu gibi durumlar bir şeyler söylenerek iyi hissettirilebilecek meseleler değil.

  • cern de cayci olmak vardi  (29.12.19 21:41:13)
Ne desen boş konuşmuş olacaksın ama illa bir şey demek istiyorsan "hayat olağan akışı içinde giderse herkes bu acıyı yaşayacak, ve umarım hayat olağan akışı içinde gider, tersi çok korkunç olurdu." de.

  • temasettin  (29.12.19 21:51:14)
İyi hissettirmek için hiçbirşey yapma çaba gösterme. Sadece yanında ol. Arada ortamdan uzaklaştırıp 2 laflayın. Ama senin konuşup iyi hissettirebileceğin bişey değil. Hayat boyunca geçmeyecek bir acı bu. Sadece yanında ol ve dinle.

  • philiptraum  (29.12.19 22:02:39)
yanınızda olmanız yeterli.

  • calucifer  (29.12.19 22:05:20)
Abi sakin obur dunya/cennet guzellemesi yapma. Kalanlarin uzun omur surmeleriyle ilgili temennilerde bulunma. Yaninda ol, elini tut yeter.
Dondugun zaman da aramayi ihmal etme yeter.

  • nax  (29.12.19 22:21:31)
unutmuyorsun ama alisiyorsun de, bana oyle oldu..
sadece yaninda ol, en buyuk sey onu yapmak, zor ama baska baska seylerden muhabbet ettirmeye calis, bakarsin gulumsetirsin bile..

  • alttaraf  (29.12.19 22:22:50)
Bence yapabileceginiz bir sey yok, o aciyi yaşayacak. Baska yolu yok.

  • stavro  (29.12.19 22:34:08)
@nax+1

  • balik kraker  (29.12.19 22:53:24)
Yaninda olman yeterli. Uzuntusunu paylas kâfi. Arada hava almaya cikar

  • love and trust  (29.12.19 22:54:25)
@nax +440

  • dre mithatoğlu  (30.12.19 09:11:27)
başın sağolsun dışında tek kelime etme.
hiçbir sözün anlamı yok.
gündelik olaylardan bahset, hadi yemeğe gidelim falan gibi.
  • aslindasorunumpsikolojik  (30.12.19 14:29:55)
yanina gitmeniz zaten bu donemde cok dusunceli bir davranis, sizi tebrik ederim, masallah.

arkadaslara katiliyorum. acisini hafifletmeye yetmez hicbir kelime, ama yaninda olmak cok sey ifade eder.
  • damba  (25.03.20 22:12:58)