merhaba, hemogram raporu hakkında?

işe başlayacağım şirket benden hemogram raporu istiyor. hayatımda ilk kez duydum, google amcaya tabii ki sordum ama tam bi şey anlamadım. yani anladığım kadarıyla tam olarak bir sağlık raporu değil. bunu en kısa sürede nereden ve nasıl alabilirim bi yardımcı olabilir misiniz? aile hekimi demeyin çünkü ikametgahım farklı bir ilde maalesef. direkt bir devlet hastanesine gideyim diyorum da hangi bölümden alıcam randevuyu vs iyice kafam karıştı bir bilen yol göstersin allah aşkına. teşekkürler

bildiğin kan testi değil mi hemogram? gidin dahiliyeye doktordan isteyin yapar.

  • jelly bear  (29.12.19 19:25:00)
bir yanlışlık olmasın? hemogram "raporu" diye bir şey yok. bildiğimiz hemogram (kan sayımı) testi var. kanı verdikten bir kaç saat sonra sonucu çıkar hastanede. asm'lerde ertesi gün çıkıyor sanırım sonuçlar. hastanede hangi birime gidersen git hemogram isterler zaten, yine de dahiliyeden randevu alabilirsin. e-nabızdan ya da hastanenin kendi sitesinden de sonuçları alır götürürsün.

işe giriş raporu için normalde hemogram ile birlikte bir kaç tahlil ve tetkik daha istenir. tüm hepsinin sonuçları değerlendirilerek de rapor düzenlenir doktor tarafından. sadece hemogram sonucuyla tanı, tedavi falan olmaz zaten. o yüzden "hemogram raporu" diye bir kavram kullanılması saçma.
  • nrmnm  (29.12.19 19:26:41 ~ 19:28:53)
cevaplar için çok teşekkür ederim ancak bana gönderilen maili defalarca kontrol ettim gerçekten de "hemogram raporu" diyor. ben şimdi direkt dahiliyeden randevu alıp gidip doktora hemogram raporu istiyorum ben mi diyeyim?

  • pelovann  (29.12.19 19:29:28)
çok teşekkür ederim, okmeydanı dahiliyeden randevumu aldım. hepinize tekrar tekrar teşekkürler

  • pelovann  (29.12.19 20:13:42)