İngilterede ırkçılık

Ingilterede Amerikadaki gibi siyahilere yonelik ırkçılık geçmişi var mı? Sanki durumları Amerikadakine gore biraz daha iyi.

Ne zaman geldi siyahi insanlar ingiltereye? Zorlamı getrildiler kole olarak Amerikadaki gibi?

roma'ya kadar uzanıyormuş. okumaya üşendim.
www.wikizeroo.org

  • sutlu nescafe  (29.12.19 16:41:42)
buyur kardeş wikipedia açılınca okur bilgilenirsin. özet yapayım dedim ama bence uzun mevzu.

en.wikipedia.org

mantıklı soru bugün hala ırkçılık var mı olurdu. bence gizli bir ırkçılık hala devam ediyor. suç olmasından dolayı gizli olarak sürdürüyorlar. kendilerinden olmayan herkese bir göz devirme mevcut. bazen renginden dolayı bazen de ağzını açtığında oluyor bu durum. istisnalar mevcut gelir seviyesi ve eğitim seviyesi arttıkça sıkıntı yaşama ihtimali azalıyor.
  • ozdek  (29.12.19 16:43:52)
ama Amerikadaki gibi tarlalarda zorla çalıştırma, askere almama, restoranta sokmama gibi şeyler olmuş mu?

  • Mehmet Ersoz  (29.12.19 16:49:23)
yok kardeş burada daha insani bir şekilde ırkçılık yapmışlar. ya ırkçılığın tanımını biliyor musun yoksa sormak için mi soruyorsun?
adamlar işe almıyorlar işe. adam aç kalıyor. sokakta dileniyor, hırsızlık yapmak zorunda kalıyor.
doğal olarak restorana gidecek parası yok. köle olarak tarlada çalışacak tabi iş verirlerse neden çalışmasın çünkü işe almıyorlar. ingiltere'de askerlik zaten zorunlu değil niye askere girmeye çalışsın adamın karnı aç zaten.
  • ozdek  (29.12.19 17:13:10)