[]

1 ocak izin kullanımı

Haftada 1 gün izinli olduğum bir iş yerinde çalışıyorum. Bu haftaki izin günümü 1 ocak gününe yani resmi tatil gününe vermişler. Benim 1 gün daha izin hakkım oluşur mu? Bilen varsa dayanağı neresidir?
 
1 ocak tatil degil mi? tatilde izin kullandirilmaz bildigim kadariyla.


  • duygusuzromantik  (29.12.19 14:42:15) 
1 ocak resmi tatil. 1 gun daha iznin olmali. yada parasini vermeliler.


  • mayeskuel  (29.12.19 15:10:26) 
öyle bir hakkınız yok. pazar gününe çok dini ve milli bayram denk geliyor.


  • ayaklibalik  (29.12.19 15:51:44) 
Peki 1 Ocakta iş yeri açık mı? Mesai var mı?

İş yeri açık değilse tüm çalışanlara tatildir ve bu adil olmaz, ha yok ama işyeri açıksa o zaman normal.
  • John Bloor  (30.12.19 08:30:58) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.