Toplama bilgisayar hakkında fikir

Arkadaşlar merhaba. Vatandan böyle bir bilgisayar topladım. Bugün itibariyle fiyatı 5900 e düştü. Fikirleriniz nedir?

i.hizliresim.com

Henüz monitörüm de yok. Buna bir de monitör ekleyeceğim. Samsung 860 evo ssd'm var onu da ekleyeceğim bu sisteme.

Güç kaynağını bilindik kaliteli bir marka alın. Ama araştırın mesela corsairlerde ses sorunu olan modelleri var. rampage almanızı pek önermem.

  • bahoho  (28.12.19 11:20:47)
Mesela ne önerirsiniz? Vatan'da baktım çok fazla seçenek yok zaten.

  • rreze  (28.12.19 11:30:59)
- rami tek slot 16 gb al, çok az fiyat fark eder. gelecekte arttırman rahat olur.
- windows yüklemek için en ucuzundan olsada ssd disk al
- 1 tb ile 2 tb arasında fiyat farkı çok azdır, 2 tb hdd düşünebilirsin
bugün torrentten 1080p kaliteli film indirsen tanesi 8-10 gb
  • aslindasorunumpsikolojik  (28.12.19 12:16:44)
Ssd var dostum. Ama 2 tb hdd fikrini düşüneceğim. Haklı olabilirsin bu konuda.
Evet şans işi ve pek şanslı değilimdir :)

  • rreze  (28.12.19 12:20:05)
@aslinda 2x8 tek 16ya göre daha hızlı çalışır.

1 tb hdd yeter fazlasıyla.

Kasa dar mı? Hava akışı nasıl yorumlara bak netten. Acele etme. Qp inventus gibi sitelerden bi topla kaç ediyor bak. Güvenilir siteler.

Bronze silver gold sertifikası olan bi psu al. Özellikle elektriği çok kesilen bi yerdeysen. R5 3600 iyi bi işlemci. Ekran kartınla iyi performans verir. Hayırlu olsun derim.
  • glamdr1ng  (28.12.19 12:20:52)
@glamdr1ng cevap için çok teşekkürler. Hiç acele etmiyorum inan 2 aydır araştırma yapıyorum. PSU'lara baktım ama vatanda yok daha iyisi. Fiyatı artık daha fazla yükseltmekte istemiyorum. Ben de 2x8 yapacağım zaten. Daha verimli oluyormuş. Bir sürü sitede defalarca topladım, bugün vatanda kdv indirimi var o yüzden en iyi fiyatı burası verdi. Elektrik pek kesilmiyor burada. Nasıl bi psu önerirsin?

  • rreze  (28.12.19 12:53:59)