poğaça? simit?

sabahları işe giderken poğaça alıyordum eskiden, yağlı olması sebebiyle kilo yaptığını hissettim, bıraktım. şimdilerde de simit alıyorum o yağsız ama hamur sonuçta. ama merak ettim poğaçaya göre daha az kalorili midir ki? bir de simit dışında bazen bisküvi filan da alıyorum, ama en doğru kahvaltıyı şimdilik belirleyemedim. tavsiyesi olan, ya da ben böyle yapıyorum iyi oluyor diyen var mıdır? evden domates bilmemne taşımak istemiyorum ve sabah uykusuna doyamadığım için yarım saat daha erken kalkıp kahvaltı etmek gibi bir lüksüm yok (evet tembelim). diyet ürünü de yemek istemiyorum. yarın sabah yine ne yiycem ben yaa :/ öpt pls tşk

ohaaa daha bu sabah aynı şeyi düşündüm... ben simitte karar kıldım... yağ açısından daha mantıklı gibi..

  • maxpainn  (20.04.10 23:51:57)
hızlı çözüm olabilecek evde veya ofiste fazla vakit harcamadan hazırlayabileceğin corn flakes yiyebilirsin. yada etimek üzeri light krem peynir de hızlı hazırlanan bir seçenek olabilir.

  • ohanda  (20.04.10 23:53:38 ~ 23:54:20)
ekmeğe salça sürüp onunla çıkın

  • yuto  (21.04.10 00:00:03)
çok severim salçalı ekmek ama sabah sabah yiyince midemi yakıyor ne yazık ki.

  • kedi olmus gidiyorsun  (21.04.10 00:04:06)
bilmiyorum ama üstündeki susamlar yüzünden simit daha yağlı olabilir gibi geldi bana..

  • xwayz  (21.04.10 00:10:58)
valla yersin yemezsin bilmem ama en sağlıklısı, kolestrolün yüksek değilse yımırta
poğaçada margarin var simitte ise bol susam yağı
simit daha sağlıklı olmakla birlikte yağ yağdır ikisi de göt göbek yapar bünyen elverişli ise.

edir: önerim nesfit fruits + light süt
ama yımırtayı haşlar çıkın yaparım dersen o da olur
  • drip nick i zaten kullanilmakta  (21.04.10 00:16:57 ~ 00:20:06)
tek başına yumurta ne kadar doyurur ki? doyurmaz gibi sanki?

  • kedi olmus gidiyorsun  (21.04.10 00:25:08)
akşamdan kaynatığın yumurtayı sabah yarım(bir somunun yarısı) kepek ekmeğinin arasına koy sabah. isteğine göre maydonoz vs de ekle. afiyetle ye. saat 10 gibi bi de elma götür.

  • anconia  (21.04.10 00:25:09)
nerde okudum hatırlamıyorum ama bir simit 4 dilim ekmek yerine geçiyor belirteyim dedim.

  • layer26  (21.04.10 00:29:14)
kahvaltını evde yap derim, yarım saatini almaz ama on dakikanı alır. kendimden örnek vereyim,
uyanıp elimi yüzümü yıkadıktan sonra ocağa haşlanmak üzere bir yumurta koyuyorum, su ısıtıcısına da su koyuyorum, traş olup giyinene kadar yumurta pişiyor, su da kaynıyor.
kaynayan suya yeşil çay koyuyorum. yumurta,domates,peynir vs.. mis.

diyetisyene de gidiyorum bu arada bana önerdiği kahvaltı şekli,
2 dilim peynir 1 yumurta,
8-10 adet zeytin,
1 tatlı kaşığı bal,
domates, biber, salatalık vs,
iki dilim ekmek.

yumurta yemezsen bir dilim daha peynir yiyebilirsin, ekmekler de tam tahıl ekmeği olursa iyi olur, doyurucu oluyor. benim metobolizma hızıma göre ayarlanmış bir kahvaltı ama ben herkes için geçerli olabileceğini düşünüyorum.
  • tiny toon  (21.04.10 00:43:10)
kilo yapmasını istemiyorsan temel olarak karbonhidratlı besinlerden uzak durman gerekiyor.

protein temelli beslenmelisin. işte süttür yumurtadır. internette biraz araştırırsan çok güzel diyetlere ulaşabilirsin.

poğaça da simit de kilo yapar. poğaça daha çok yapar.
  • biyolog olcakmisim  (21.04.10 02:09:54)
İnsaniyet dışı bir varlığın tavsiyelerinin ne kadar dikkate alırsın bilemiyorum ancak ben staj yaparkene şu şekilde kahvaltı ediyordum:
Gece yatmadan önce 5 yumurta haşlanır,sabah kalkar kalkmaz beyazları yenir(4 dk)
Gene geceden buzdolabına ufak bir plastik kapta beyaz peynir- kaşar konur,sabah giyindikten sonra ele alınır ve yola çıkılır. Dolmuştan indiğim yerde 1 adet simit alınır ( of mis gibi çıtır çıtır nasıl canım çekti şimdi), nese vapura yetişilir. güzel bi mekana konuşlanılıp çay sölenir. Ehhh gerisininde tadından yenmez :)
  • Mccknightt  (21.04.10 04:16:10)
valla ben diyetisyene giderken pogaca kesinlikle yasaktı ama simite izin veriyodu. kesinlikle pogaca daha kalorili

  • black wings gray eyes  (21.04.10 08:31:15)
- simit alıp susamlarını sıyırıp içindeki hamuru çıkarıp öyle yiyebilirsin
- susamsız simit bulabilirsin ( gerci genelde susamsız simit görünümlü şeyler poğça kıvamında oluyor)(100 gr susam 589 kalori)simitin üzerinde 10 gram olduğunu düşünsek etti mi sana 59 kal )
ya da porsiyonları küçült derim bence yarım poğça ya da yarım simit seni öğlene kadar idare eder.
  • overdose  (21.04.10 09:46:04)
3 yemek kaşığı müsli (meyveli olanları daha bir yenilir, insana hitap ediyor bence) + 3 yemek kaşığı yoğurt.

3 saate yakın tok tutar, su da içtin mi kahvaltıdan sonra o yulaflar şişer şişer karnında ve al sana tokluk hissi!
  • agustosba  (21.04.10 11:53:00)
ntvmsnbc alıntı : Poğaça (1 adet)......................................180
ÇEŞİTLİ YİYECEKLER
Kaşarlı tost-yağsız (2 dilim tost ekmeği, 30 g peynir).....267
Dönerli sandviç (yuvarlak sandviç ekmeği, 50 g döner)...308
Fileto balık (1 dilim)..................................430
Hamburger (1 adet)..................................274
Peynirli burger.........................................317
Lahmacun (1 adet)...................................250
Kıymalı pide (1 adet)................................498
Gözleme ( 1 adet)....................................490
Mantı (1 porsiyon)....................................490
Kebap (1 porsiyon)............................350-450
Patates kızartması (küçük tabak)................330
Kola (100 ml)............................................45
Elmalı tart...............................................275
Çikolatalı milkshake (200 g)........................390
Çilekli milkshake (200 g)............................370
Nugget (6 adet).......................................260
Hot dog (1 adet)......................................216
Poğaça (1 adet)......................................180
Sosisli sandviç (1 adet).............................320
Sade donut (1 ob)....................................180

bu da her hangi bir siteden alıntı: simit 250-300 diyor.

Bir simit yaklaşık 40 gr olmasına rağmen 250 ile 300 kalori arasında değişen enerji miktarına sahip bu enerji de azımsanacak bir değer değil.Fakat genelde diyetlerde bir öğün ortalama 500-600 kalori olduğu için öğüne oranla az enerji almış oluyoruz.Peki doğru enerji mi almış oluyoruz?Simidi simit yapan da sanırım üzerideki susamları :) Susam yapısı itibari ile yağlı bir yiyecek, bu yüzden simitin enerjisinin büyük bir miktarı sadece susamlardan geliyor.
  • uykulu_fb  (21.04.10 13:56:25)