[]

“Meyve kördür, gören ağaçtır” sözünün anlamı nedir?

Sizce? Sizi neyi çağrıştırıyor bu söz?
 
tecrübe ve bilgelik aslındadır. sonradan gelende/olanda değil gibi bir anlam çıkartıyorum ben.


  • foolrules  (27.12.19 09:08:56) 
Boynuz kulağı geçer ama duyamaz gibi bir şey değil mi ya? Öyle sanki.


  • kljgslsdkjsd  (27.12.19 09:19:12) 
her işi agacın yaptıgını, meyvenin olusmasında kendinin degil agacın payı oldugunu anladım ben.


  • sizofren06  (27.12.19 10:14:59) 
Çocuğun, anne/baba karşısındaki durumu.

Yıllarca baktığı çocuk tarafından huzurevine(!) yerleştirilip bayramlar da bile onları sormayan evlat misali.
  • Erva  (27.12.19 11:09:27) 
armut dibine düşer sözünün versiyonu işte.
kamp yaparken dağları inceleriz hep. çok ağaç olmayan dağlarda; en tepedeki ağacın yıllar içinde meyvelerini dökerek yamacı nasıl doldurduğunu görmek mümkün oluyor. eğim sayesinde meyveyi özgür bırakan bir ağaç, özgür meyvelerden orman oluşturuyor bazen.

  • hasmetizm 2046  (27.12.19 11:39:20) 
özetle meyve toydur ve ağacın bilgeliğine henüz ulaşmamıştır anlıyorum ben.


  • evde liyakat kalmamis  (27.12.19 11:50:36) 
Kucuk bir pozisyondaysan senden ustte, senin gibileri kontrol eden adamin bildigini bilemezsin, karar veremezsin. Seklinde anladim ben de.


  • beriberi  (27.12.19 14:00:31) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.